wtorek, 17 maj 2022, 10:43

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami
Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami

Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami

sobota, 02 marca 2019, 21:00 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami.

Kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług  nierzetelnego podmiotu wynoszą ok. 18 milionów

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z komórką Szefa KAS ds. STIR zidentyfikowali podmiot nabywający wewnątrzwspólnotowy paliwa na wielką skalę. Następnie podmiot ten dokonywał sprzedaży paliwa poprzez łańcuchy podmiotów z udziałem tzw. znikających podatników. Wszystko to po to, aby uniknąć zapłacenia podatku od towarów i usług.

W wyniku dokonanej przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej blokady rachunków bankowych dwóch podmiotów funkcjonujących w ramach powyższej struktury zablokowano środki o łącznej wartości 1,8 mln zł.

Funkcjonariusze KAS przeprowadzili szereg przeszukań na terenie kraju celem zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie. W efekcie dokonanych przeszukań zajęto obszerną dokumentację finansowo – księgową podmiotów objętych śledztwem, co pozwoli na dalsze analizy mechanizmów procederu.

Zebrany przez Krajową Administrację Skarbową materiał dowodowy, wskazuje, że podmioty biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwem naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Wartość obrotu w ramach transakcji łańcuchowych w okresie dziewięciu miesięcy to ponad 85 milionów zł.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął wobec podmiotów kontrolę celno-skarbową. Przybliżone kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług stanowią około 18 milionów zł.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami Reviewed by on . Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami. Kwoty zobowiązań w podatku od towarów Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami. Kwoty zobowiązań w podatku od towarów Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top