wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 74. Rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego
74. Rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego

74. Rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego

środa, 06 marca 2019, 19:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

We wtorek 5 marca 2019 r. , odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą zdobycia przez wojska radzieckie i polskie Kamienia Pomorskiego. Rozpoczęły się one tradycyjnie msza św. w kamieńskiej Katedrze, w obecności wielu pocztów sztandarowych, w tym Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Policji, Straży Pożarnej, Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców oraz miejscowych szkół.

W tej szczególnej uroczystości udział wzięli przedstawiciele kamieńskiego samorządu z Burmistrzem Kamienia Pomorskiego na czele, a ponadto Starosta Kamieński, delegacje służb mundurowych, jak również młodzież oraz niestety niewielka grupa mieszkańców miasta.

Po pierwszej części uroczystości w Katedrze, gdzie ceremonię mszy św. celebrował ks. proboszcz D. Żarkowski, uczestnicy wraz z kompanią honorową z dziwnowskiego garnizonu oraz orkiestrą wojskową Marynarki Wojennej ze Świnoujścia, przemaszerowali pod Pomnik „Poległym za polskość tych Ziem”, usytuowany na Placu 5 Marca, gdzie po okolicznościowym przemówieniu gospodarza miasta, delegacje, w tym samorządy, szkoły, stowarzyszenia i związki, złożyły pod monumentem okolicznościowe wiązanki kwiatów.

74. Rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego Reviewed by on . We wtorek 5 marca 2019 r. , odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą zdobycia przez wojska radzieckie i polskie Kamienia Pomorskiego. Rozpoczęły się one We wtorek 5 marca 2019 r. , odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą zdobycia przez wojska radzieckie i polskie Kamienia Pomorskiego. Rozpoczęły się one Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top