wtorek, 17 maj 2022, 08:56

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Miliony trafią do Kamienia Pomorskiego na promocję butelki… ale jakiej!
Miliony trafią do Kamienia Pomorskiego na promocję butelki… ale jakiej!

Miliony trafią do Kamienia Pomorskiego na promocję butelki… ale jakiej!

wtorek, 19 marca 2019, 17:43 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, REGION

We wtorek, 19 marca 2019 roku w Kamieniu Pomorskim została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim. Środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 2 mln zł, Gmina Kamień Pomorski zaplanowała na rekonstrukcję wnętrza zabytkowego Dworku von Kleista oraz organizację stałej ekspozycji w Muzeum Historii Kamieńskiej. To właśnie Kamień Pomorski najprawdopodobniej jest miejscem, gdzie został wynaleziony pierwszy na świecie kondensator elektryczny, a mieszkający tu w XVIII wieku naukowiec Ewald von Kleist w październiku 1745 roku, dokonał udanej próby uruchomienia tegoż kondensatora zwanego także butelką lejdejską.

 

Miliony trafią do Kamienia Pomorskiego na promocję butelki… ale jakiej! Reviewed by on . We wtorek, 19 marca 2019 roku w Kamieniu Pomorskim została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim. Środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego w wys We wtorek, 19 marca 2019 roku w Kamieniu Pomorskim została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim. Środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego w wys Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top