niedziela, 26 marzec 2023, 17:40

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Ulotne chwile” z Panią Marianną Kargul

„Ulotne chwile” z Panią Marianną Kargul

piątek, 05 kwietnia 2019, 21:45 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

4 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się promocja nowego, czwartego już tomiku wierszy Pani Marianny Kargul pt. „Ulotne chwile”. Poetka zaprezentowała swoją poezję z najnowszego zbioru, ale nie tylko. W jej utworach można znaleźć piękno przyrody, radość, nadzieję, ale także tęsknotę i zadumę. Do pisania inspirują ją różne rzeczy i osoby, np. kwitnąca daglezja na podwórku, nadmorskie klify, pory roku, święta, ludzkie historie. Podczas wieczoru można było obejrzeć fotografie Pana Tomasza Kargula, syna Pani Marianny, które przedstawiają nadmorskie pejzaże, zachody słońca oraz architekturę w Międzyzdrojach. Zdjęcia, które wykonuje syn poetki, są dla niej bardzo ważne, gdyż niejednokrotnie po ich obejrzeniu, siada do pisania wierszy.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Pan Piotr Frysiak, wychowawca ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, który zagrał na gitarze i organkach ustnych. Towarzyszyły mu uczennice Aniela Gładka-Nowicka, Julia Bączek i Karolina Różycka, które swoim wokalem uświetniły wieczór. Wykonali wspólnie takie utwory jak „Początek”, „Kolorowy wiatr” czy „Alleluja”.

W czasie wieczoru poetyckiego można było nabyć nowy tomik z dedykacją autorki. Wspólne zdjęcie Pani Marianny Kargul z przybyłą publicznością zakończyło to pełne emocji i wspomnień spotkanie.

Bibliotekarze

„Ulotne chwile” z Panią Marianną Kargul Reviewed by on . 4 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się promocja nowego, czwartego już tomiku wierszy Pani Marianny Kargul pt. „Ulotne 4 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się promocja nowego, czwartego już tomiku wierszy Pani Marianny Kargul pt. „Ulotne Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top