niedziela, 26 marzec 2023, 17:10

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wynik meczu był ważny, ale towarzysząca mu akcja charytatywna to dopiero zwycięstwo….
Wynik meczu był ważny, ale towarzysząca mu akcja charytatywna to dopiero zwycięstwo….

Wynik meczu był ważny, ale towarzysząca mu akcja charytatywna to dopiero zwycięstwo….

niedziela, 07 kwietnia 2019, 20:13 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo, sport

W miniona sobotę (06.04.br.) na boisku w Kamieniu Pomorskim zmierzyły się ze sobą drużyny gospodarzy Gryf K.P. oraz Błękitni II Stargard. Przy pięknej i słonecznej pogodzie drużyny wybiegły na boisko, aby zaprezentować swój kunszt piłkarski przybyłym kibicom. Ale niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom, padającym  z obydwu stron, pierwsze minuty meczu przebiegały dość wolno i bez składnych akcji jednych jak i drugich. Gospodarze swoją grą nie zachwycali niczym szczególnym, i wyglądali na raczej zmęczonych. Goście swoją grą szukali okazji aby wedrzeć się na pole karne gryfitów, i stworzyć dogodną sytuację do strzelenia bramki. Tak też się stało w 13 min. meczu gdy celnym strzałem popisał się zawodnik Błękitnych Karol Jabłoński. Tak więc goście od tej chwili prowadzili 0:1.

Tylko nieliczni wierzyli, że ten zdobyty gol, obudzi z letargu zawodników Gryfa, którzy przyspieszą swoją grę. Stało się niestety inaczej i po składnej akcji gości, w 19 min. piłkę w siatce umieścił tym razem Robert Gajda, i było już 0:2 dla Błękitnych. Od tego momentu gra się trochę ożywiła, zwłaszcza ze strony gospodarzy, którzy zaczęli wierzyć w swoje siły, co dokumentować zaczęli dość składnymi akcjami. Po jednej z ciekawszych akcji celną główką w 25 min. meczu popisał się kapitan gospodarzy Damian Karczmarski, a bramkarzowi gości , nie pozostało nic innego jak tylko wyciągnąć piłkę z bramki. Końcówka pierwszej połowy to gra raczej na utrzymanie do szatni wyniku 1:2 dla przyjezdnych.

Druga cześć meczu rozpoczęła się dość obiecująco, gdyż piłkarze obydwu drużyn bardziej  się ożywili, co tyczy się raczej gryfitów, wierzących w pozytywny rezultat meczu. Ale były to tylko pozory, gdyż zarówno gospodarze i goście przeprowadzali na polu karnym przeciwnika akcje, z których niestety nic nie wynikało, brakowało krótko mówiąc wykończenia. Z jednej strony  młodość i werwa oraz polot piłkarzy ze Stargardu, stając naprzeciwko doświadczonym i starszym od siebie zawodnikom gospodarzy. Taka konfrontacja miewa często różne oblicza. O tym mogli przekonać się goście gdy kolejne ich akcje, nie przynosiły podwyższenia korzystnego dla siebie wyniku. Gryfici w tym momencie zwietrzyli okazję do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. Zaczęli coraz śmielej atakować na bramkę przeciwnika, ale niestety bez rezultatu.

Końcówka drugiej części meczu to raczej nerwówka jednych i drugich, ale w 83 min. meczu stało się coś co często gości na piłkarskich boiskach. Po jednej z akcji gospodarzy wskutek nieporozumienia między kapitanem Błękitnych a ich bramkarzem, piłka dziwnym trafem znalazła się w siatce gości, i gol ten został niestety zapisany na konto właśnie Bartłomieja Zdunka. W doliczonym czasie 4 min. do gry, wynik meczu nie uległ zmianie i ostatecznie zakończył się remisem 2:2 .

W przerwie sobotniego  meczu, można było m.in. spróbować doskonałej grochówki z której sprzedaży cały dochód został przeznaczony na leczenie małego pacjenta. Właśnie w tym dniu została przeprowadzona zbiórka środków dla małego Wojtka z Golczewa. Należny w tym miejscu zaznaczyć że czteromiesięczny chłopiec urodził się bez gałek ocznych i czeka go bardzo długie i kosztowne leczenie połączone z rehabilitacją. Już wiadomo że w trakcie meczu zebrano kwotę 1.325 zł. z czego zawodnicy klubu Gryf Kamień Pomorski oraz jego zarząd wnieśli kwotę 680 zł. Brawo i ogromny szacunek dla ludzi z gorącym sercem i otwartym portfelem!

Zespoły wystąpiły w składach:

„Gryf” K.P. : Kacper Pietrzak – Adrian Chodorowski, Damian Karczmarski ©, Norbert Kłoda(85’Mateusz Wróbel), Kornel Pflantz, Kacper Wittbrodt, Szymon Smerdel, Kamil Bogusz (65’ Radosław Misztal), Bartłomiej Szczęsny(22’ Alan Dąbrowski), Kamil Kacperek (72’ Bartosz Sasin), Szymon Włodarek.

„Błękitni II Stargard: Marcel Skwirut, Bartek Babicki, Bartłomiej Zdunek©, Łukasz Łaniec, Patryk Włóka, Robert Gajda (93’ Nikodem Białek), Kostiantyn Karaman(80’Maciej Grzelak), Mateusz Orlik, Marcin Konopski, Karol Jabłoński, Michał Barański.

Żółtymi kartkami ukarani zostali: 30’ Szymon Włodarek, 73’ Radosław Misztal – obaj zawodnicy Gryfa K.P.

Wynik meczu był ważny, ale towarzysząca mu akcja charytatywna to dopiero zwycięstwo…. Reviewed by on . W miniona sobotę (06.04.br.) na boisku w Kamieniu Pomorskim zmierzyły się ze sobą drużyny gospodarzy Gryf K.P. oraz Błękitni II Stargard. Przy pięknej i słonecz W miniona sobotę (06.04.br.) na boisku w Kamieniu Pomorskim zmierzyły się ze sobą drużyny gospodarzy Gryf K.P. oraz Błękitni II Stargard. Przy pięknej i słonecz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top