poniedziałek, 6 luty 2023, 00:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Nietypowa forma zadumy, refleksji i modlitwy… [film]
Nietypowa forma zadumy, refleksji i modlitwy… [film]

Nietypowa forma zadumy, refleksji i modlitwy… [film]

sobota, 13 kwietnia 2019, 19:58 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

W miniony piątek 12.04 br. wieczorem, z kamieńskiej katedry wyruszyła ulicami Kamienia Pomorskiego Droga Krzyżowa, w której udział wzięło wielu miejscowych wiernych, ale także osób przyjezdnych, czy kuracjuszy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kamieńska uroczystość religijna odbywająca się zawsze przed Świętami Wielkanocnymi jest jedną z nielicznych w naszym regionie, której tradycja trwa nieprzerwanie od wielu lat. Wierni w skupieniu i modlitwie przemierzają drogę między poszczególnymi stacjami. Sama tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa, mają one także swą bogatą symbolikę. Dla katolików są również podstawą rozważań dotyczących m.in. tego, czym jest prawda, miłość itp.

Tegoroczna Droga Krzyżowa miała jeszcze jeden szczególny aspekt, kończyła się pod krzyżem upamiętniającym, 23 osoby tragicznie zmarłe w wyniku pożaru hotelu socjalnego w roku 2009.

 

Nietypowa forma zadumy, refleksji i modlitwy… [film] Reviewed by on . W miniony piątek 12.04 br. wieczorem, z kamieńskiej katedry wyruszyła ulicami Kamienia Pomorskiego Droga Krzyżowa, w której udział wzięło wielu miejscowych wier W miniony piątek 12.04 br. wieczorem, z kamieńskiej katedry wyruszyła ulicami Kamienia Pomorskiego Droga Krzyżowa, w której udział wzięło wielu miejscowych wier Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top