piątek, 19 sierpień 2022, 06:58

Strona główna » REGION » Stowarzyszenie „Sercem dla Regionu” z dotacją od Marszałka!

Stowarzyszenie „Sercem dla Regionu” z dotacją od Marszałka!

piątek, 26 kwietnia 2019, 19:45 Kategoria: REGION, społeczeństwo

Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla Regionu”: Julita Szeliga-Dyjak i Ariel Juszczak, podpisali w czwartek umowę na wsparcie zadania publicznego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

„Koła Gospodyń Wiejskich wsparciem dla seniorów województwa zachodniopomorskiego” to projekt Stowarzyszenia, który otrzymał dotację w wysokości 8.500,00 zł. Organizacja wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Marszałka na wsparcie zadań z obszaru polityki społecznej. Ich projekt uzyskał 8 wynik na 26 złożonych wniosków.

Projekt zakłada organizację kongresu Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się w połowie lipca w Kamieniu Pomorskim. Zaproszeni na niego zostaną przedstawiciele KGW aż z ośmiu powiatów województwa zachodniopomorskiego. W trakcie kongresu odbędą się panele dyskusyjne a jego organizatorzy przekażą informacje na temat źródeł pozyskiwania środków finansowych na realizację zadań z seniorami. Omówią również zasady i tryb powoływania do życia Rad Seniorów na poszczególnych szczeblach samorządu terytorialnego.

Umowę w imieniu Stowarzyszenia „Sercem dla Regionu” podpisali Ariel Juszczak (Przewodniczący) oraz Julita Szeliga-Dyjak (Wiceprzewodnicząca).

„Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli realizować zadanie ze wsparciem bezpośrednim Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Po raz pierwszy podjęliśmy się próby zdobycia grantów z tego szczebla samorządu i udało się” – przekazała Julita Szeliga-Dyjak.

„Na organizowanym przez nas Kongresie będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami z pracy z seniorami. Realizowaliśmy parę fajnych projektów m.in. Kluby Seniora w Benicach, Trzebieszewie i Wrzosowie; jako pierwsi w Gminie Kamień Pomorski wprowadziliśmy tzw. „kopertę życia”. Jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie, to w połowie lipca będziemy w Kamieniu Pomorskim gościli przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego województwa” – podkreśla Ariel Juszczak.

Materiał przygotowała: Agata Gdaniec

Stowarzyszenie „Sercem dla Regionu” z dotacją od Marszałka! Reviewed by on . Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla Regionu”: Julita Szeliga-Dyjak i Ariel Juszczak, podpisali w czwartek umowę na wsparcie zadania publicznego z Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla Regionu”: Julita Szeliga-Dyjak i Ariel Juszczak, podpisali w czwartek umowę na wsparcie zadania publicznego z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top