piątek, 19 sierpień 2022, 07:28

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » XV Ranking Izb i Urzędów Skarbowych – wysoka pozycja Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

XV Ranking Izb i Urzędów Skarbowych – wysoka pozycja Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

piątek, 26 kwietnia 2019, 20:35 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i na szóstym w klasyfikacji „efektywność” *.
  • W kategorii „efektywność” Urząd Skarbowy w Szczecinku drugi, a Zachodniopomorski Urząd Skarbowy ósmy.
  • Brązowe podium dla Urzędu Skarbowego w Szczecinku w klasyfikacji generalnej.

25 kwietnia Warszawie odbyła się XV Gala Izb i Urzędów Skarbowych. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Finansów.

Izba Administracji Skarbowej zajęła szóste miejsce w kategorii „efektywność”. Natomiast w klasyfikacji generalnej IAS w Szczecinie zajęła drugie miejsce (90 punktów) razem z Poznaniem i Bydgoszczą. Lepsza była tylko IAS w Białymstoku.

W zestawieniu generalnym wśród średnich urzędów skarbowych na trzecim miejscu uplasował się Urząd Skarbowy w Szczecinku. Urząd ten znalazł się również na podium w kategorii „efektywność” w grupie średnich urzędów (125 punktów), zajmując drugie miejsce tuż za urzędami skarbowymi w Kraniku i Bystrzycy (1 miejsce ex aequo). Zachodniopomorski Urząd Skarbowy zajął ósme miejsce (93 punkty) w kategorii „efektywność” w grupie wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.

Piętnasty raz wybierano spośród 400 urzędów skarbowych i 16 Izb Administracji Skarbowej  te, które działają najszybciej i najlepiej. Na podstawie danych za 2018 r. wyłoniono laureatów w czterech grupach:

  • małe urzędy, czyli te, które mają nie więcej niż 60 pracowników,
  • średnie (zatrudniające maksymalnie 130 osób),
  • duże urzędy,
  • urzędy wyspecjalizowane, które obsługują duże podmioty.

Oceniano skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość). Następnie ułożono klasyfikację generalną. Analogicznie jak w ubiegłym roku urzędy mogły w obu kategoriach otrzymać maksymalnie 140 punktów, a ich suma decydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej.

Przez efektywność finansową rozumiano kwoty, które urząd pozyskał (w przeliczeniu na etat) w wyniku prowadzonych postępowań (jako efekt korekt i wpłat).

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

XV Ranking Izb i Urzędów Skarbowych – wysoka pozycja Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Reviewed by on . Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i na szóstym w klasyfikacji „efektywność” *. W kategorii „efektywność” Urz Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i na szóstym w klasyfikacji „efektywność” *. W kategorii „efektywność” Urz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top