środa, 17 sierpień 2022, 00:01

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » IV Kamieńskie Dyktando
IV Kamieńskie Dyktando

IV Kamieńskie Dyktando

czwartek, 09 maja 2019, 18:20 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 4. edycji Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda.

Celem tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie z klas V – VII szkół podstawowych, którzy ubiegać się będą o tytuł Kamieńskiego Małego  Mistrza Ortografii, uczniowie klas VIII, gimnazjaliści i licealiści, rywalizujący o tytuł Młodego Mistrza Ortografii oraz dorośli, którzy zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii.

Dyktando odbędzie się w środę 15 maja 2019 r. O godzinie 10:00 dyktando napisze grupa najmłodsi uczestnicy, o godzinie 12:00 młodzież, a o godzinie 17:00 dorośli.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieniu Pomorskim.

Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : pimbpkamien@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

IV Kamieńskie Dyktando Reviewed by on . Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 4. edycji Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda. Celem tego wy Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 4. edycji Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda. Celem tego wy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top