niedziela, 7 sierpień 2022, 18:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wieczorek poetycki Anety Motyckiej w kamieńskiej Bibliotece

Wieczorek poetycki Anety Motyckiej w kamieńskiej Bibliotece

środa, 15 maja 2019, 23:21 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

We wtorek, 14 maja, mieliśmy ogromną przyjemność  gościć w kamieńskiej Bibliotece na wieczorku poetyckim  Panią Anetę Motycką. Nie wiedzieliśmy, że tak blisko nas jest ktoś, kto tworzy tak piękne i klimatyczne utwory. ”Niektórzy lubią poezję. Niektórzy, a więc nie wszyscy”- pisała poetka Wisława Szymborska.  I ci „niektórzy” przyszli  we  wtorkowy wieczór, by uczestniczyć w uczcie duchowej jaką jest niewątpliwie obcowanie z poezją. Poetka podzieliła się swoją twórczością, czytając wybrane przez siebie utwory. Poezja Pani Anety jest refleksją nad życiem, otaczającą nas rzeczywistością oraz całą wrażliwością, którą każdy z nas nosi w swoim wnętrzu. Autorka, choć nie rzadko porusza tematy smutne, nigdy jednak nie traci nadziei, że świat jest dobry.

Chwile spędzone z poezją Pani Anety pozwoliły obecnym na spotkaniu chociaż na moment  zatrzymać się w biegu życia i odetchnąć od codziennych obowiązków.

Jeszcze tego samego dnia pani Aneta przygotowała niespodziankę – stworzyła nowy utwór, który nam bibliotekarzom, pracującym w kamieńskiej bibliotece, sprawił wiele przyjemności. Serdecznie dziękujemy.

„Powiatowa odsłona”

Tam gdzie słowa śpią na półkach,

w wierszach, prozie i powieściach.

Tam rozgościł się niepokój,

w bibliotece myśli streszczał.

Zaschło w gardle od wrażenia,

gdy paraliż głos ogarnął.

Oby kiedyś na salonach

dało plony skromne ziarno.

Kameralna atmosfera,

świece, kwiaty, moje wiersze.

A poezja zawstydzona

ozdabiała wszystkim wnętrze.

Tam gdzie zdania tworzą treści

i mieszkają w bibliotece.

Tam oddałam ciche myśli,

niech odnajdą się w powiecie.

Aneta Motycka

14.05.2019r.

Wieczorek poetycki Anety Motyckiej w kamieńskiej Bibliotece Reviewed by on . We wtorek, 14 maja, mieliśmy ogromną przyjemność  gościć w kamieńskiej Bibliotece na wieczorku poetyckim  Panią Anetę Motycką. Nie wiedzieliśmy, że tak blisko n We wtorek, 14 maja, mieliśmy ogromną przyjemność  gościć w kamieńskiej Bibliotece na wieczorku poetyckim  Panią Anetę Motycką. Nie wiedzieliśmy, że tak blisko n Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top