środa, 17 sierpień 2022, 00:40

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”
Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”

Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”

czwartek, 30 maja 2019, 23:34 Kategoria: Gmina Wolin, kultura i sztuka, społeczeństwo

W sobotę 25.05.2019r.,  w Miejskim Amfiteatrze w Wolinie gościliśmy strażaków i młodzież z Usedom (Niemcy), Kołczewa Dargobądza i Wolina, a także licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy.  Spotkaliśmy się aby wspólnie świętować „Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.

Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy niezliczoną ilość atrakcji. Rozpoczęliśmy od zawodów drużyn strażackich z Polski i Niemiec. Walka była zacięta i wyrównana. Pot lał się strumieniami, ale wszystkim dopisywał humor. Zwijanie i rozwijanie węża strażackiego oraz zabawy z hydronetką dawały sporo frajdy.

Chwilkę później, byliśmy świadkami pokazu umiejętności naszych strażaków. Perfekcyjnie przeprowadzona akcja ratunkowa poszkodowanych w kolizji drogowej zrobiła duże wrażenie na naszych niemieckich gościach, którzy całą akcję filmowali telefonami. Nie mniej ciekawe było gaszenie palącego się auta. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Naszym dzielnym strażakom z Wolina, Kołczewa, Dargobądza i Ładzina, za pomoc w organizacji naszego projektu.

Po pokazach zaprosiliśmy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym o tematyce pożarniczej, a młodzież z drużyn pożarniczych – polskich i niemieckich – do wspólnego namalowania dużego obrazu, którego treść związana była ściśle z naszym wspólnym spotkaniem. W tym samym czasie odbywały się warsztaty sztuki cyrkowej.Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach na szarfie, robieniu baniek mydlanych,chodzeniu na szczudłach czy poznać tajniki sztuki iluzji. Niektóre maluchy znikały tak skutecznie, że rodzice nie mogli ich znaleźć. Oczywiście nie brakowało dobrego jedzonka i słodkości dla wszystkich małych i dużych gości.

Największą nagrodą dla nas jest zadowolenie i uśmiech dzieci, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich za rok i gwarantujemy że będzie jeszcze weselej. Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Grzybowskiej za finansowe i merytoryczne wsparcie projektu.

Realizacja naszego projektu pn.:„ Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”, była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/ Polska  w Euroregionie Pomerania)” 

Koordynator Projektu

Piotr Karliński

 

Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie” Reviewed by on . W sobotę 25.05.2019r.,  w Miejskim Amfiteatrze w Wolinie gościliśmy strażaków i młodzież z Usedom (Niemcy), Kołczewa Dargobądza i Wolina, a także licznie przyby W sobotę 25.05.2019r.,  w Miejskim Amfiteatrze w Wolinie gościliśmy strażaków i młodzież z Usedom (Niemcy), Kołczewa Dargobądza i Wolina, a także licznie przyby Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top