środa, 1 luty 2023, 14:26

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS
Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS

Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS

czwartek, 20 czerwca 2019, 19:04 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • 10 automatów i ponad 10 tysięcy w gotówce na wypłaty wygranych to efekt kontroli nielegalnego salonu gier w Białogardzie
 • Działania przeprowadzili funkcjonariusze celno-skarbowi z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. 

   

  13 czerwca br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie przeprowadzili kontrolę w nielegalnym salonie gier w Białogardzie.

  To była wyjątkowa i trudna realizacja, która wymagała odpowiednich przygotowań i planów. W realizację zaangażowanych było kilkunastu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz Policji. Nakład sił i środków musiał być adekwatny do trudności realizacji.

  Przestępcy organizujący proceder nielegalnego urządzania gier na automatach wykazują coraz większą czujność i coraz większą wagę przykładają do „swojego bezpieczeństwa”. Wejście do salonu gier było zabezpieczone odpowiednim zamkiem magnetycznym otwieranym zdalnie przez obsługę lokalu. Do tego monitoring przed wejściem i video domofon uniemożliwiał wejście osobom postronnym, w tym oczywiście przedstawicielom służb.

  To jednak nie przeszkodziło doświadczonym funkcjonariuszom w skutecznym przeprowadzeniu realizacji. Do lokalu dostano się podstępem, a następnie szturm wchodzących do środka funkcjonariuszy pozwolił na skuteczne zabezpieczenie automatów innych dowodów popełnienia przestępstwa oraz zabezpieczenia ponad 10 tysięcy złotych przeznaczonych na wygrane dla graczy.

  Sprawę przekazano do prokuratury. Materiały zebrane podczas czynności będą dowodami w  postępowaniach karnych-skarbowych. Sprawa jest rozwojowa, a osoby stojące za nielegalnym procederem już są namierzanie celem postawienia im stosownych zarzutów
  i pociągnięcia do odpowiedzialności przed sądem.

  Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa, tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

   

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Nielegalny salon gier w Białogardzie zlikwidowany przez KAS Reviewed by on . 10 automatów i ponad 10 tysięcy w gotówce na wypłaty wygranych to efekt kontroli nielegalnego salonu gier w Białogardzie Działania przeprowadzili funkcjonariusz 10 automatów i ponad 10 tysięcy w gotówce na wypłaty wygranych to efekt kontroli nielegalnego salonu gier w Białogardzie Działania przeprowadzili funkcjonariusz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top