sobota, 2 grudzień 2023, 06:00

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

środa, 26 czerwca 2019, 21:06 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
 • Przedsiębiorcy już po raz 17. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe.
 • Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
 • W tegorocznej edycji wyróżniono 65 urzędów skarbowych, w tym 6 z woj. zachodniopomorskiego. 
 • Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów odbyła się 25 czerwca 2019 r. w siedzibie BCC w Warszawie. Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, było promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.

  Przedstawiciele biznesu wyróżnili 65 urzędów, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. 6 Urzędów skarbowych województwa zachodniopomorskiego znalazło się na liście laureatów – Urząd Skarbowy w Białogardzie, Urząd Skarbowy w Choszcznie, Urząd Skarbowy w Drawsku Pom., Urząd Skarbowy w Myśliborzu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie oraz Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie.

  Wśród nagrodzonych znalazły się dwa urzędy, które po raz 17. otrzymały wyróżnienia – Urząd Skarbowy w Łukowie i Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz osiem urzędów, które zostały laureatami po raz pierwszy. Najwięcej urzędów skarbowych wyróżniono w województwie mazowieckim.

  Przedsiębiorcy kluczowym partnerem dla Krajowej Administracji Skarbowej

  Wiceminister finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił znaczenie dobrych relacji pomiędzy administracją skarbową i przedsiębiorcami a także rangę konkursu.

  Korelacja administracji skarbowej i biznesu musi się opierać na wzajemnym zaufaniu, na wypracowaniu metod współpracy, które będą korzystne dla obu stron. Nagroda „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” jest niezwykle ważna, ponieważ jest transparentna. Jest nadawana przez przedsiębiorców – naszych szczególnych partnerów, którzy pomagają nam w usprawnianiu administracji skarbowej” – powiedział minister Piotr Walczak.

  Szef KAS zaznaczył też, że celem KAS jest wspólny sukces – administracji skarbowej i wszystkich legalnie działających przedsiębiorców. „Aby go osiągnąć, będziemy dążyć do ciągłej poprawy jakości obsługi podatników i kontynuować budowę partnerskich relacji z biznesem. Relacji opartych na zaufaniu i wsparciu w wykonywaniu obowiązków podatkowych. Deklarujemy otwartość i pomoc dla uczciwych firm oraz nieustanne dążenie do podnoszenia poziomu ochrony zasad konkurencji i wolności gospodarczej” – dodał.

  Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

  Konkurs, który organizujemy od 17 lat zyskał już wymiar europejski, międzynarodowy” – dodał Prezes BCC i odczytał list przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Luca Jahiera do laureatów.

  W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Urzędu Skarbowego w Legnicy Joanna Berlicka. „Wypełniane przez przedsiębiorców w ramach konkursu ankiety służą przede wszystkim ocenie naszych działań i wskazaniu tych urzędów, które najlepiej realizują ideę urzędu przyjaznego. Dla nas, kierujących urzędami skarbowymi, zawarte w ankietach uwagi są cennym źródłem wiedzy o oczekiwaniach przedsiębiorców. Znalezienie się w gronie laureatów tego konkursu jest dla każdego urzędu ogromną motywację do doskonalenia codziennej pracy”. – powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

  Lista laureatów 17 edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy.

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” Reviewed by on . Przedsiębiorcy już po raz 17. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe. Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pr Przedsiębiorcy już po raz 17. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe. Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top