czwartek, 18 sierpień 2022, 13:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Historia, tajemnice i legendy Jeziora Gardno – Jordansee

Historia, tajemnice i legendy Jeziora Gardno – Jordansee

środa, 24 lipca 2019, 22:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia

Skąd się wzięła nazwa jeziora – Gardno? Co wspólnego z jeziorem mają piraci oraz śledzie? Co o tym miejscu pisał niemiecki pisarz Theodor Fontane? Co łączy cementownię z jeziorem? Jakie jeszcze sekrety skrywa to tajemnicze miejsce? Na te i inne pytania poznasz odpowiedzi podczas spotkania, które odbędzie się 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Wstęp wolny.

O historii, tajemnicach, legendach, a także gospodarce Jeziora Gardno opowie Franz Lischka. Pasjonat historii tych ziem pochodzi z Rudy Śląskiej. 30 lat temu wyemigrował do Niemiec, gdzie pracuje jako rehabilitant. Od 25 lat jest związany z Gminą Międzyzdroje, którą odwiedza w wolnych chwilach. Zbiera materiały, a także rozmawia z ludźmi, którzy mieszkali na tych terenach do końca II wojny światowej. Podczas spotkania opowie historie, które przekazał mu Opa Zillmer z Warnowa, opiekujący terenami Jeziora Gardno do 1945 r.

 

Historia, tajemnice i legendy Jeziora Gardno – Jordansee Reviewed by on . Skąd się wzięła nazwa jeziora – Gardno? Co wspólnego z jeziorem mają piraci oraz śledzie? Co o tym miejscu pisał niemiecki pisarz Theodor Fontane? Co łączy ceme Skąd się wzięła nazwa jeziora – Gardno? Co wspólnego z jeziorem mają piraci oraz śledzie? Co o tym miejscu pisał niemiecki pisarz Theodor Fontane? Co łączy ceme Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top