sobota, 23 wrzesień 2023, 04:17

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalna fabryka papierosów zamknięta przez funkcjonariuszy KAS
Nielegalna fabryka papierosów zamknięta przez funkcjonariuszy KAS

Nielegalna fabryka papierosów zamknięta przez funkcjonariuszy KAS

piątek, 02 sierpnia 2019, 20:24 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • Zatrzymana profesjonalna linia technologiczna do cięcia tytoniu do palenia i nielegalne papierosy i tytoń to efekt ujawnienia funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS.
 • Uszczuplenia podatkowe wyniosły prawie 700 tys. zł. 

  Kontrola zachodniopomorskiej KAS pozwoliła na zamknięcie nielegalnej fabryki tytoniu i papierosów w Szczecinie. 25 lipca 2019 roku funkcjonariusze KAS z Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ujawnili w samochodzie osobowym oraz garażu na terenie Stargardu 46,2 kg tytoniu do palenia oraz 4000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  Następnie udali się do Szczecina, gdzie na terenach przemysłowych zlokalizowanych na obrzeżu miasta Tina (pies służbowy) wskazała jedno z pomieszczeń, w którym mogły być przechowywane wyroby tytoniowe. Za zamkniętymi drzwiami funkcjonariusze UCS znaleźli nielegalną fabrykę tytoniu i papierosów. W pomieszczeniu znajdowały się dwie maszyny do cięcia tytoniu oraz pocięty tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy, a także liście tytoniu przygotowane do cięcia. Odpowiednie zaadaptowanie pomieszczenia oraz przedmioty znajdujące się w środku wskazywały, iż nielegalna działalność odbywała się tam już od dłuższego czasu.

  Łącznie ujawniono tam 944 kg liści tytoniu oraz 171 kg tytoniu już pociętego tytoniu. Dodatkowo zabezpieczono dwie maszyny do cięcia tytoniu, wagę, olejki zapachowe oraz narzędzia służące do mieszania tytoniu. Wśród zatrzymanych przedmiotów znajdowało się również urządzenie, którego wygląd i budowa wskazywały, iż mogła to być maszyna do produkcji papierosów.

  Szacunkowa łączna wartość ujawnionego tego dnia w obu miejscach tytoniu oraz papierosów to 694.996,00 złotych zaś  Skarb Państwa został narażony na następujące uszczuplenia:  akcyza 610.791,00 zł; VAT: 84.071,00 zł. Towar zatrzymano do dalszego postępowania.

  Podczas oględzin miejsca krajalni tytoniu w Szczecinie w budynku produkcyjnym ujawniono w kieszeni ubrania roboczego substancję sproszkowaną koloru białego znajdującą się w woreczku strunowym. Powiadomiono dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Po przyjeździe patrolu substancja została przekazana funkcjonariuszom Policji.

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Nielegalna fabryka papierosów zamknięta przez funkcjonariuszy KAS Reviewed by on . Zatrzymana profesjonalna linia technologiczna do cięcia tytoniu do palenia i nielegalne papierosy i tytoń to efekt ujawnienia funkcjonariuszy zachodniopomorskie Zatrzymana profesjonalna linia technologiczna do cięcia tytoniu do palenia i nielegalne papierosy i tytoń to efekt ujawnienia funkcjonariuszy zachodniopomorskie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top