sobota, 23 wrzesień 2023, 02:25

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

niedziela, 04 sierpnia 2019, 21:18 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

Tegoroczna edycja kamieńskiego biegu, przyciągnęła prawie 400 uczestników i uczestniczek z rożnych zakątków kraju, a także z zagranicy. Tradycją stało się, że biegaczy mocno dopingują nie tylko bliscy czy rodziny, ale także wczasowicze i turyści przebywający w naszym mieście. Kolejne odcinki biegu przebiegające w bliskim sąsiedztwie zabytków Kamienia Pomorskiego, to tak zwane coś, co zawsze przyciąga uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych potężnym wyzwaniem dla wszystkich była wysoka temperatura powietrza, która ostatecznie nie pokrzyżowała nikomu planów sportowych.

W biegu głównym, czyli na dystansie 10 kilometrów, zwyciężył Tomasz Magalski, zawodnik KB Kamień Pomorski, który uzyskał czas 0:37:27 min. Dodajmy, iż w ubiegłym roku Tomek zajął w biegu na tym samym dystansie, szóste miejsce, wyprzedzony jeszcze przez kolegę klubowego, Arkadiusza Borysiuka, który w tym roku był gorszy i miał ostatecznie czwarty czas, który wynosi 0:37:39 min.

Wśród pań najszybszą biegaczką  biegu okazała się Agata Kosztowny ze szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych „Korona”, która zameldowała się na mecie jako 23. uzyskując czas 0:43:27 min. Wyprzedziła Martę Piotrowską, również ze Szczecina, oraz Elżbietę Musiał z Wysokiej Kamieńskiej.

W biegu na dystansie 5 kilometrów najszybciej na metę dobiegł Arkadiusz Minko z MKL Szczecin, który uzyskał czas 0:17:34. Drugi na mecie z czasem 0:18:38 był Przemysław Barański z Reska, który reprezentował dwa kluby: KM PSP Szczecin oraz MLUKS Trzebiatów. Trzecie miejsce zajął Dariusz Filipowski ze szczecińskiego „Świat Biegacza Fehlau Run Team”, który uzyskał czas 0:18:45 min.

Najlepszą zawodniczką tego biegu okazała się Małgorzata Krynicka – Grzyb z Trzebiatowa, która przybiegła na metę jako 24. uzyskując czas 0:22:28 min. Wyprzedziła w tej kategorii Monikę Worobiej z Wolina oraz Katarzynę Stępień ze Świnoujścia.

W kategorii Nordic Walking wystartowało 60 osób, a tu najlepszym okazał się Marek Dołęgowski z Kołczewa z czasem 0:31:12, który wyprzedził Piotra Romanowicza z Reska („Rungryf” Gryfice) z czasem 31:25 oraz Norberta Kaźmierczaka, reprezentującego „TUPTUP TEAM” ze Stargardu. Jego czas to 0:32:00.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia, przed Izabelą Okrzesik – Frąckowiak z Wielenia (KC Petraco Polkowice) oraz Małgorzatą Masłyk z Pyrzyc.

Podsumowując impreza udana, gdyż zadbano także o tych których niekoniecznie bawi bieganie. Stragany i kramiki ustawione przy kamieńskim ratuszu, i na dodatek darmowa konsumpcja arbuza przyciągnęła w te niedzielne popołudnie wiele osób także tych najmłodszych.

 

 

IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego Reviewed by on . Tegoroczna edycja kamieńskiego biegu, przyciągnęła prawie 400 uczestników i uczestniczek z rożnych zakątków kraju, a także z zagranicy. Tradycją stało się, że b Tegoroczna edycja kamieńskiego biegu, przyciągnęła prawie 400 uczestników i uczestniczek z rożnych zakątków kraju, a także z zagranicy. Tradycją stało się, że b Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top