środa, 7 grudzień 2022, 21:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Pod Słońcem Toskanii”

„Pod Słońcem Toskanii”

niedziela, 25 sierpnia 2019, 17:58 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

21 sierpnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Biesiada Literacko-Muzyczna pt. „Pod Słońcem Toskanii”. Spotkanie odbyło się w ramach corocznych plenerów literackich Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział Kołobrzeg. Spotkanie poprowadził prezes stowarzyszenia Stanisław Nyczaj. Biesiadę rozpoczęła Małgorzata Siemieniec, która zaśpiewała włoskie przeboje oraz utwory z repertuaru Stanisława Moniuszki, Hanki Ordonówny, Leonarda Cohen’a.  Atrakcją wieczoru była poezja gości z Włoch, Loredana Pietrafesa, Donato Altomare i Cosimo Rodia, w ich ojczystym języku. Wiersze te zostały zaprezentowane również w języku polskim w wykonaniu Joanny Kalinowskiej.

Prowadzący spotkanie stwierdził, że „Bycie skromnym w dzisiejszych czasach to nietakt”, dlatego Członkowie Stowarzyszenia chętnie promują swoją twórczość i nie boją się literackich wyzwań. Ich najnowsze wiersze można znaleźć w antologii pt. „Nadmorskie spotkania literackie 2019”. W międzyzdrojskiej bibliotece swoją poezję zaprezentowali m.in. Renata Blicharz, Ewa Bugajewska-Rygiel, Alicja Kayzer, Halina Surmacz, Julia Pawlicka-Dekert, Joanna Kalinowska i Stanisław Nyczaj. Beata Kępińska przeczytała fragment z książki „Piekło-niebo” własnego autorstwa, a Bogusław Wiłkomirski żartobliwie opowiedział o powieściach, które napisał m.in. „Uzależnienie całkowite” i „Diabelski kamień”. Podczas wieczoru poetyckiego nie mogło zabraknąć naszej międzyzdrojskiej poetki Marianny Kargul, która zaprezentowała sonet o Toskanii pt. „Małe szczęście”. Spotkanie zostało uświetnione  wernisażem malarstwa Julii Pawlickiej-Dekert pt. „Miłość w płatkach kwiatów”, która jest również autorką tomików poezji m.in. „Odnaleźć siebie” i „W świat na różowo”.

Uczestnicy spotkania Cosimo Rodia, Zofia Walas, Renata Blicharz, Halina Surmacz, Julia Pawlicka-Dekert, Joanna Kalinowska i Beata Kępińska przekazali w darze dla biblioteki tomiki wierszy swojego autorstwa.  Na zakończenie spotkania bibliotekarze podziękowali twórcom wręczając na pamiątkę albumy lokalnych artystów pt. „Międzyzdrojskie inspiracje”. Emocje, jakie wywołał wieczór na długo pozostaną w pamięci mieszkańców, turystów i gości.

Bibliotekarze

 

„Pod Słońcem Toskanii” Reviewed by on . 21 sierpnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Biesiada Literacko-Muzyczna pt. „Pod Słońcem Toskanii”. Spotkanie odbyło się w 21 sierpnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Biesiada Literacko-Muzyczna pt. „Pod Słońcem Toskanii”. Spotkanie odbyło się w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top