środa, 7 grudzień 2022, 20:34

Strona główna » REGION » Regaty SPUTNIK CUP 2019
Regaty SPUTNIK CUP 2019

Regaty SPUTNIK CUP 2019

wtorek, 27 sierpnia 2019, 22:00 Kategoria: REGION, sport
W dniach od 12 do 16 września 2019 roku odbędą się VI Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski – Bornholm do duńskiego portu Nexo.
Regaty Sputnik Cup organizowane są przez Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski przy współudziale partnerów: Mariny Kamień Pomorski, Gminy Kamień Pomorski, Portu Nexo, Firmy Bornpol i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Klasyfikacja jachtów będzie utworzona w grupach: KWR oraz OPEN. Klasy regatowe zostaną utworzone po zgłoszeniu się minimum trzech jachtów. Impreza zaliczana jest do Pucharu Bałtyku Południowego oraz do Pucharu Sezonu KWR.
Pierwsza odsłona regat zacznie się po przepłynięciu z Kamienia Pomorskiego do Dziwnowa. Stamtąd uczestnicy ruszą na trasę pierwszego wyścigu na Bornholm. Kolejny wyścig rozegrany zostanie na trasie z Nexo-Christianso-Nexo, a trzeci i ostatni wystartuje z Bornholmu do Dziwnowa. Regaty zostaną uznane za ważne, jeśli odbędzie się przynajmniej jeden wyścig.
Rejestracja do regat potrwa do 5 września poprzez stronę www.sputnikteam.pl i e-mail: mateusz@marinakamienpomorski.pl
Udział w regatach wymaga wpłacenia wpisowego, które wynosi 50 zł dla jachtu oraz 50 zł dla każdego członka załogi. Opłata wpisowego uprawnia do:
• Darmowego postoju w Marinie Kamień Pomorski z dostępem do mediów i sanitariatów w dniach 11-17.09.2019
• Darmowego postoju w porcie Nexo z dostępem do mediów i sanitariatów w dniach 13-15.09.2019
• Udziału w poczęstunku w porcie Nexo w dniu 13.09.2019
• Udziału w grill party w Marinie Kamień Pomorski w dniu 16.09.2019
Regaty Sputnik Cup od pięciu lat promują Marinę Kamień Pomorski jako wygodną bazę, z której wyruszają rejsy na malowniczą wyspę Bornholm, położoną niespełna siedemdziesiąt mil na północ od portu. Ze względu na tak korzystne położenie, duńska wyspa dostępna jest dla żeglarzy trzymających swoje jachty w Marinie Kamień Pomorski nawet w ramach weekendowego rejsu i w ramach właśnie takiej formy powstał pomysł regat, łączących sportową rywalizację z weekendowym żeglarstwem turystycznym i dobrą zabawą.
W ramach tegorocznej edycji regat wśród wielu atrakcyjnych nagród na zwycięzców czekać będą między innymi:
– vouchery na darmowe usługi Mariny Kamień Pomorski
– obraz autorstwa Grażyny Stodulskiej
– markowe obuwie żeglarskie
Tekst: Mateusz Stodulski
Zdjęcia: Marek Wilczek i Sputnik Team
Regaty SPUTNIK CUP 2019 Reviewed by on . W dniach od 12 do 16 września 2019 roku odbędą się VI Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski – Bor W dniach od 12 do 16 września 2019 roku odbędą się VI Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski – Bor Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top