niedziela, 26 marzec 2023, 18:26

Strona główna » REGION » Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego

niedziela, 01 września 2019, 10:35 Kategoria: REGION, sport

W piątek (30.08) niemal punktualnie o godzinie 17.00 młodzi Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski wrócili z Obozu Sportowego, który to po raz kolejny odbył był się w mieście partnerskim Kamienia Pomorskiego – Kowarach.

Młodzi adepci piłkarstwa z trzech najstarszych roczników w asyście czterech trenerów: Stanisława Kuryłły, Remigiusza Pęcaka, Dawida Sandzewicza, Ireneusza Benedyczaka oraz wychowawców udali się na Dolny Śląsk 23 sierpnia. Po długiej podróży cała grupa w Ośrodku Wypoczynkowym Wojków zameldowała się wieczorem. Na przybyłych gości czekało integracyjne ognisko oraz pieczone kiełbaski. Na długie biesiadowanie nie było jednak czasu bowiem już następnego dnia odbyły się pierwsze treningi.

Piłkarze spod znaku Gryfa w większość dni trenowali dwa razy dziennie (rano po śniadaniu oraz po obiedzie) na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Kowarach. Wieczorem mieli czas wolny, który najczęściej spędzali na grze w piłkę na salce gimnastycznej oraz ośrodkowym boisku. Była też okazja do zwiedzania Jeleniej Góry, gry w tenisa stołowego, czy też wspólne oglądanie meczów Pogoni Szczecin, eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet.

We wtorek (27.08) zespół złożony z piłkarzy urodzonych w 2005, 2006 i 2007 roku rozegrał sparing z trampkarzami Olimpii Kamienna Góra. Mecz ten zakończył się minimalną porażką AP Gryf 3:4. Gole dla niebiesko-biało-czerwonych zdobywali: Marcel Brzęczkowski oraz dwa Tobiasz Maciejewski. Początkowo nasz zespół miał spore problemy w odnalezieniu się w eksperymentalnym ustawieniu złożonym z zawodników juniorów młodszych i trampkarzy, przez co przez większość pojedynku musiał gonić wynik. Mimo przewagi w końcówce, rywala dognić się już nie udało.

Po zakończeniu tego starcia na tym samym boisku zameldował się zespół rocznika 2008/2009, który zmierzył się z o rok starszym rywalem. Tutaj też minimalnie o jedną bramkę lepsza okazała się Olimpia, która zwycięskiego gola na 2:1 zdobyła w końcówce spotkania. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Oliwier Stangrycki.

W środę (28.08) dwa najmłodsze roczniki miały dzień wolny od treningów. Dzięki gościnności Burmistrza Kowar Elżbiety Zakrzewskiej nasi zawodnicy mieli okazję do poznania historii tego miasta, odwiedzili kowarską starówkę, miejscowy Ratusz, Muzeum Ziemi Kowarskiej oraz wcielić się w rolę górników w miejscowej Sztolni. Młodych zwiedzających przed Urzędem Miasta oprócz Pani Burmistrz powitali Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło oraz Skarbnik Miasta Kowary Agata Młodawska. Wieczorem na zwiedzających czekała jeszcze jedna niespodzianka od Burmistrza Stanisława Kuryłło, tym razem wraz ze starszymi kolegami mogli się popluskać na odkrytym basenie w Jeleniej Górze.

W czwartek (29.08) na zakończenie obozu sportowego w Kowarach roczniki 2004/2005 oraz 2008/2009 zagrały gry kontrolne z Olimpią Kamienna Góra oraz Akademią Krzeszów. Podopieczni Stanisława Kuryłły zmierzyli się z drużyną złożoną z zawodników urodzonych w latach 2001-2004. Rywal dysponując starszymi piłkarzami mocno postawił na fizyczną formę gry o czym przekonał się m. in. Kuba Nowacki i Tobiasz Maciejewski, którzy z powodu urazów musieli wcześniej opuścić boisko… Mimo tych strat, różnicy wieku nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i kto wie, gdyby nie lepsza skuteczność wynik mógłby być inny niż 2:3. Gole dla AP Gryf zdobyli: Tomasz Rosal oraz Mateusz Jacewicz z rzutu karnego.

W tym samym czasie podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka rywalizowali w Krzeszowie z tamtejszą Akademią Piłkarską. Rywal wystawił zespół złożony z zawodników urodzonych w latach 2007-2009. Nasi gracze mieli spory problem w odnalezieniu się na boisku trawiastym, na którym długość trawy pozostawiała sporo do życzenia. Domowe boisko było atutem dla gospodarzy, którzy wygrali 5:4. Gole dla AP Gryf zdobyli po dwie Maksymilian Szpakowski oraz Mateusz Pszczółkowski.

Następnego dnia tuż po śniadaniu po siedmiu dniach poza domem młodzi piłkarze udali się w podróż powrotną do Kamienia Pomorskiego.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska – Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne „Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.

Młodzi piłkarze AP Gryf wrócili z obozu piłkarskiego Reviewed by on . W piątek (30.08) niemal punktualnie o godzinie 17.00 młodzi Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski wrócili z Obozu Sportowego, który to po raz kolejny odbył W piątek (30.08) niemal punktualnie o godzinie 17.00 młodzi Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski wrócili z Obozu Sportowego, który to po raz kolejny odbył Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top