środa, 7 grudzień 2022, 22:16

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » 80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
80. Rocznica Wybuchu  II Wojny Światowej

80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

poniedziałek, 02 września 2019, 21:32 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, historia, POWIAT, społeczeństwo

Obchody 80. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej,  odbyły się 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą – polową w intencji Ojczyzny. W tych rocznicowych obchodach udział wzięły poczty sztandarowe, oraz oficjalne delegacje z naszego powiatu. Tradycyjnie nie mogło także zabraknąć mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic, ale należy przyznać, że grono tych osób systematycznie spada. Po okolicznościowych przemówieniach i Apelu Poległych nastąpiło złożenie wiązanek.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, gdzie miało miejsce spotkanie kombatantów z przedstawicielami samorządów, społeczeństwa i młodzieży. W tym miejscu nadano także kilka odznaczeń kombatanckich. Całość tych obchodów zwieńczona została wspólnym poczęstunkiem oraz częścią artystyczną.

80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej Reviewed by on . Obchody 80. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej,  odbyły się 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Obchody 80. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej,  odbyły się 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top