środa, 7 grudzień 2022, 20:20

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Odpust brzozdowiecki i święto Podwyższenia Krzyża świętego w kamieńskiej Konkatedrze
Odpust brzozdowiecki i święto Podwyższenia Krzyża świętego w kamieńskiej Konkatedrze

Odpust brzozdowiecki i święto Podwyższenia Krzyża świętego w kamieńskiej Konkatedrze

poniedziałek, 16 września 2019, 22:19 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, religia, społeczeństwo

14 września przypadło święto Podwyższenia Krzyża św. i Odpust Brzozdowiecki. Uroczysta msza święta została odprawiona w katedrze kamieńskiej o godz. 17. Uroczystości przewodniczył ks. Piotr Zawada. Należy dodać, że jak co roku z Trzebieszewa położonego niedaleko Kamienia Pomorskiego, przybyła piesza pielgrzymka, której pątnicy oczywiście wspólnie z innymi wiernymi uczestniczyli w tej wyjątkowej mszy św. w kamieńskiej katedrze.

Na zakończenie uroczystości odpustowej wspólnie modlono się przy Cudownym Obrazie brzozdowieckim Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej, gdzie odśpiewano pieśni, i w tym jednogłośnie, „Hymn na część Pana Jezusa brzozdowieckiego”, napisany w 1999 r. przez kamieńskiego kompozytora, animatora kultury i muzyka, nieżyjącego Jana Iwaszczyszyna, który skomponował ową pieśń na prośbę ówczesnego proboszcza kamieńskiej parafii św. Ottona, ks. Zbigniewa Wyki.

Po zakończonej liturgii na placu katedralnym wierni zostali poczęstowani tradycyjnym bigosem brzozdowickim, a brzozdowiczanie i ich rodziny spotkali się na wspólnym poczęstunku w Pałacu Biskupim, by powspominać czasy swoich przodków oraz ich samych, którzy to jako dzieci trafili po II wojnie światowej w roku 1945 na Ziemię Kamieńską.

Odpust brzozdowiecki i święto Podwyższenia Krzyża świętego w kamieńskiej Konkatedrze Reviewed by on . 14 września przypadło święto Podwyższenia Krzyża św. i Odpust Brzozdowiecki. Uroczysta msza święta została odprawiona w katedrze kamieńskiej o godz. 17. Uroczys 14 września przypadło święto Podwyższenia Krzyża św. i Odpust Brzozdowiecki. Uroczysta msza święta została odprawiona w katedrze kamieńskiej o godz. 17. Uroczys Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top