czwartek, 30 listopad 2023, 08:54

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Narodowe Czytanie 2019
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

czwartek, 19 września 2019, 18:52 Kategoria: edukacja, kultura i sztuka, POWIAT, REGION

7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie wybranych nowel polskich. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Została zapoczątkowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W tym roku Narodowe Czytanie w Kamieniu Pomorskim, zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się tydzień później, czyli 13 września. Przeczytaliśmy 5 wybranych nowel: „Sawę” Henryka Rzewuskiego, „Orkę” Władysława Stanisława Reymonta, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.
Czytanie polskich nowel rozpoczął pan Burmistrz Leszek Szefliński wraz z  osobami pełniącymi funkcje publiczne. Do akcji włączyli się także nauczyciele, młodzież  z kamieńskich szkół oraz chętni mieszkańcy  naszego miasta. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie 2019 Reviewed by on . 7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie wybranych nowel polskich. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Został 7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie wybranych nowel polskich. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Został Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top