środa, 7 grudzień 2022, 21:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wystawa pt. „Od sieci rybackiej do koronki” – II edycja

Wystawa pt. „Od sieci rybackiej do koronki” – II edycja

sobota, 21 września 2019, 23:13 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na wystawę pt. „Od sieci rybackiej do koronki” – II edycja, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Archeozdroje. Prace można oglądać w czytelni i holu biblioteki w terminie od 21 września do 10 listopada 2019 r.

Na wystawie można zobaczyć m.in. oryginalne fragmenty sieci używanych przez rybaków na Zalewie Szczecińskim i Bałtyku, rekonstrukcję średniowiecznej sieci lnianej oraz wyroby rękodzieła koronkarskiego. Prace powstały różnymi technikami, m.in.: szydełkiem, na drutach, klockami koronkarskimi oraz filetem siatkowym i pochodzą z różnych części kraju: Koniakowa, Bobowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Podlasia, Świnoujścia i Międzyzdrojów.

Ciekawostką są zdjęcia z podróży do Albanii udostępnione przez Ewę ze Świnoujścia. Fotografie przedstawiają różnorodność ludowych obrusów i serwet oferowanych do sprzedaży na uliczkach zabytkowego Beratu.

Już dzisiaj zapraszamy na finisaż wystawy, który odbędzie się 7 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w międzyzdrojskiej bibliotece.

Stowarzyszenie Archeozdroje

 

 

Wystawa pt. „Od sieci rybackiej do koronki” – II edycja Reviewed by on . Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na wystawę pt. „Od sieci rybackiej do koronki” - II edycja, która została przygotowana przez Stow Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na wystawę pt. „Od sieci rybackiej do koronki” - II edycja, która została przygotowana przez Stow Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top