sobota, 2 grudzień 2023, 07:19

Strona główna » REGION » Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim.
Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim.

Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim.

niedziela, 22 września 2019, 20:22 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

21 września odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim. W tej wojewódzkiej pielgrzymce uczestniczyli zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy. O godz. 11 odprawiona została Msza św., którą sprawował ks. kanonik Waldemar Szczurowski Kapelan Strażaków Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, wraz z innymi kapelanami. Tuż przed samą mszą odbyło się odznaczenie najstarszych strażaków Zachodniopomorskim Krzyżem św. Floriana. Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się na festynie strażackim przed ratuszem. W programie znalazła się m.in.: prezentacja wozów bojowych, podnośnika wyposażonego w 62-metrowy wysięgnik i kosz mogący pomieścić pięć osób. Było też szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy (za szkolenie zdający otrzymywali czujki tlenku węgla). Można było także przyjrzeć się z bliska zabytkowej konnej sikawce, która została zadysponowana z niedalekiego Golczewa. Dla najmłodszych była to niezwykła okazja, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na koniu.

Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim. Reviewed by on . 21 września odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim. W tej wojewódzkiej pielgrzymc 21 września odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim. W tej wojewódzkiej pielgrzymc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top