czwartek, 18 sierpień 2022, 12:32

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Elektryczne hulajnogi zatrzymane przez KAS w szczecińskim porcie
Elektryczne hulajnogi zatrzymane przez KAS w szczecińskim porcie

Elektryczne hulajnogi zatrzymane przez KAS w szczecińskim porcie

wtorek, 01 października 2019, 07:40 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • 129 elektrycznych hulajnóg zgłoszonych sprowadzonych z Chin zatrzymała Zachodniopomorska KAS w szczecińskim porcie.
 • Jako „Produkt niezgodny z przepisami” nie mogą być dopuszczone do swobodnego obrotu.
 • „Produkt niezgodny z przepisami – niedopuszczony do swobodnego obrotu” – taką decyzję podjął Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Szczecinie w odpowiedzi na wniosek skierowany do niego przez Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Tym razem, wniosek o wydanie opinii dotyczył 129 elektrycznych hulajnóg zgłoszonych
  w imporcie, a sprowadzonych z Chin.Mając w pamięci problemy, jakie mieli importerzy elektrycznych urządzeń, które nie spełniały wymaganych norm, funkcjonariusze Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie, podjęli decyzję o zawieszeniu dopuszczenia towaru do obrotu i po oględzinach dokumentów oraz rewizji towaru, opisali swoje wątpliwości we wniosku do ZWIIH.

  Potwierdziły się one w wydanej opinii, gdzie stwierdzono że wyrób nie spełnia kryteriów określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn oraz ustawy o systemie oceny zgodności z uwagi na brak znaku zgodności CE oraz deklaracji zgodności, a także dokumentacji technicznej potwierdzającej przeprowadzenie procedury oceny zgodności. Tym samym importer nie wykazał, że hulajnogi są zgodne z wymaganiami i nie mogą zostać dopuszczone do obrotu.

  Teraz musi on podjąć działania logistyczne zmierzające do usunięcia wadliwego towaru z obszaru UE.

  Opisany przypadek pokazuje po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywają funkcjonariusze KAS w łańcuchu służb chroniących konsumentów przed kontaktem z produktami, które nie spełniając określonych prawem norm, mogą zagrażać zdrowiu lub życiu.

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

 

Elektryczne hulajnogi zatrzymane przez KAS w szczecińskim porcie Reviewed by on . 129 elektrycznych hulajnóg zgłoszonych sprowadzonych z Chin zatrzymała Zachodniopomorska KAS w szczecińskim porcie. Jako „Produkt niezgodny z przepisami” nie mo 129 elektrycznych hulajnóg zgłoszonych sprowadzonych z Chin zatrzymała Zachodniopomorska KAS w szczecińskim porcie. Jako „Produkt niezgodny z przepisami” nie mo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top