czwartek, 18 sierpień 2022, 11:54

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Retro konsole do gier niewpuszczone na teren UE
Retro konsole do gier niewpuszczone na teren UE

Retro konsole do gier niewpuszczone na teren UE

wtorek, 08 października 2019, 21:23 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • 1000 konsoli do gier zatrzymane w szczecińskim porcie przez zachodniopomorską KAS z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia”. 

  Po raz kolejny funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udowodnili, że zachowują czujność w trakcie przyjmowania i weryfikowania zgłoszeń celnych.

  Ostatnie przypadki rewizji pokazują, że niektórzy próbują zarabiać kosztem zdrowia lub bezpieczeństwa konsumentów i nie dokładają należytej staranności przy zakupach towarów za granicą.

  Tym razem w kontenerze nadanym w Chinach, jednym z produktów były retro konsole do gier. Po przeprowadzonej analizie dokumentów, postanowiono poddać zgłoszony towar szczegółowej rewizji. Na urządzeniach i opakowaniu brakowało zarejestrowanej nazwy handlowej lub zarejestrowanego znaku towarowego oraz informacji pozwalających na jej jednoznaczną identyfikację. Brakowało również deklaracji zgodności. Z uwagi na te brakujące informacje postanowiono wystąpić do właściwego organu nadzoru, czyli Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie opinii dotyczącej tych konsoli.

  Prezes UKE potwierdził spostrzeżenia KAS i uznał, że wyrób nie spełnia wymagań w rozumieniu ustawy o kompatybilności elektromagnetycznej, co wskazuje, że nie może zostać dopuszczony do obrotu. Zaznaczył jednak, iż po usunięciu wyżej wymienionych braków przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela, jest możliwość wprowadzenia konsoli na unijny rynek.

   

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Retro konsole do gier niewpuszczone na teren UE Reviewed by on . 1000 konsoli do gier zatrzymane w szczecińskim porcie przez zachodniopomorską KAS z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia”.  Po raz kolejny funkcjonariusze 1000 konsoli do gier zatrzymane w szczecińskim porcie przez zachodniopomorską KAS z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia”.  Po raz kolejny funkcjonariusze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top