czwartek, 18 sierpień 2022, 13:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Koncert wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli w kamieńskiej katedrze
Koncert wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli w kamieńskiej katedrze

Koncert wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli w kamieńskiej katedrze

piątek, 18 października 2019, 07:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” trzech wybitnych polskich wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli, profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Konstantego Andrzeja Kulki, Andrzeja Gębskiego i Andrzeja Wróbla, wielokrotnie występujących w Kamieniu Pomorskim na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Artyści zaprezentują utwory żyjącego na przełomie XVIII i XIX w. wybitnego mistrza skrzypiec i kompozytora Karola Lipińskiego.
Koncert odbędzie się w tę niedzielę, 20 października, o godzinie 16.00 w naszej katedrze. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej przy ulicy Adama Mickiewicza w godzinach otwarcia placówki (od poniedziałku do soboty od 10.00 do 16.00).

Organizatorem koncertu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Polski Impresariat Muzyczny, a partnerami – Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Ottona, wikariusz biskupi i dziekan kamieński ks. kan. Dariusz Żarkowski oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Koncert wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli w kamieńskiej katedrze Reviewed by on . Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” trzech wybitnych polskich wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli, profesorów Uniwersytet Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” trzech wybitnych polskich wirtuozów skrzypiec i wiolonczeli, profesorów Uniwersytet Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top