czwartek, 18 sierpień 2022, 12:59

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Sterydy w paczkach pocztowych

Sterydy w paczkach pocztowych

piątek, 18 października 2019, 11:06 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
 • Ponad 2 kg sterydów w paczkach pocztowych o szacowanej wartości ok. 220 tys. zł w przesyłkach pocztowych ujawnione przez zachodniopomorską KAS. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolujący przesyłki pocztowe ujawnili 2,2 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych. Sterydy znajdowały się w dwóch paczkach. Szacowana wartość produktów to ok. 220 tys. zł.Odbiorcą miała być mieszkanka Szczecina, do której paczki przyleciały, jak to zwykle bywa, z Chin. Również tym razem próbowano uśpić czujność funkcjonariuszy, dlatego zawartość paczek zadeklarowana została jako „Delikatesowa karma dla psów”. Podejrzana była również wartość takiego luksusowego produktu. Nadawca wskazał, że każda paczka jest warta tylko 5 $.Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej przesyłkom i poddali je rewizji. Nie byli zdziwieni, jak zobaczyli opakowania, które zdają się być już standardowym opakowaniem dla przemytu różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych. Tym razem, były to kolorowe opakowania psiej karmy.

  Konsekwencją rewizji było pobranie próbek i przesłanie ich do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku w celu określenia jego składu. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno-androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne.

  Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji.

  Małgorzata Brzoza

  Rzecznik prasowy

  Izby Administracji Skarbowej

  w Szczecinie

Sterydy w paczkach pocztowych Reviewed by on . Ponad 2 kg sterydów w paczkach pocztowych o szacowanej wartości ok. 220 tys. zł w przesyłkach pocztowych ujawnione przez zachodniopomorską KAS. Funkcjonariusze Ponad 2 kg sterydów w paczkach pocztowych o szacowanej wartości ok. 220 tys. zł w przesyłkach pocztowych ujawnione przez zachodniopomorską KAS. Funkcjonariusze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top