sobota, 2 grudzień 2023, 06:25

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Trzech wirtuozów w kamieńskiej katedrze
Trzech wirtuozów w kamieńskiej katedrze

Trzech wirtuozów w kamieńskiej katedrze

czwartek, 24 października 2019, 07:49 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

W niedzielę w kamieńskiej katedrze odbył się koncert wybitnych wirtuozów skrzypiec – Konstantego Andrzeja Kulki i Andrzeja Gębskiego oraz wiolonczeli – Andrzej Wróbla, którzy zaprezentowali utwory Karola Lipińskiego jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków i kompozytorów połowy XIX w.
Koncert odbył się w ramach, wymyślonego przez znanego tenora Marcina Rudzińskiego, projektu „Z klasyką przez Polskę” zorganizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny działający przy Instytucie Muzyki i Tańca i sfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizatorami koncertu w naszym mieście był Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Proboszcz Parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim, dziekan kamieński w wikariusz biskupi ks. kan. Dariusz Żarkowski oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej.
Oprócz niedzielnego koncertu w naszej katedrze podobne koncerty w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbyły się – w piątek w Trzebiatowie i w sobotę w Międzyzdrojach.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Trzech wirtuozów w kamieńskiej katedrze Reviewed by on . W niedzielę w kamieńskiej katedrze odbył się koncert wybitnych wirtuozów skrzypiec - Konstantego Andrzeja Kulki i Andrzeja Gębskiego oraz wiolonczeli - Andrzej W niedzielę w kamieńskiej katedrze odbył się koncert wybitnych wirtuozów skrzypiec - Konstantego Andrzeja Kulki i Andrzeja Gębskiego oraz wiolonczeli - Andrzej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top