sobota, 2 grudzień 2023, 06:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Halloween nie takie straszne, czyli warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece
Halloween nie takie straszne, czyli warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece

Halloween nie takie straszne, czyli warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece

sobota, 26 października 2019, 21:32 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

24 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty halloweenowe. W ciągu kilkunastu minut sala czytelni wypełniła się po brzegi. Przybyli mali, średni i duzi – każdy chciał uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach. Pracownicy biblioteki rozpoczęli krótkim przedstawieniem na podstawie książki pt. „Jak pokonać czarownice”. Narratorem była Pani Ania w przebraniu mumii. Pani Małgorzata wcieliła się w rolę dziecka, a Pan Szymon zrobił furorę jako czarownica. Śmiechu było co niemiara. Dzieci i dorośli nagrodzili bibliotekarzy gromkimi brawami. Bibliotekarze sami przygotowali całą scenografię i wcielili się w role, to wszystko dla dzieci, by zachęcić je do czytania książek. Po udanym przedstawieniu uczestnicy warsztatów przystąpili do ozdabiania masek halloweenowych.  Z wykorzystaniem kredek, flamastrów, czesanki filcowej powstały kolorowe wilkołaki, mumie, muerte, frankensteiny, itp. Następnie każdy wykonał eko-nietoperza z rolek po papierze toaletowym i wycinanek. Nie obeszło się bez wspólnego zdjęcia, które będzie wspaniałą pamiątką z warsztatów.

Materiały na warsztaty zostały zakupione  przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach. Dziękujemy Panu Jackowi Schabowskiemu za tykwy, które zostały wykorzystane do dekoracji sali.

Już dziś zapraszamy do biblioteki na kolejne rodzinne warsztaty, które odbędą się 14 listopada 2019 o godz. 16.00. Tym razem będziemy wykonywać morskie stwory.

Halloween nie takie straszne, czyli warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . 24 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty halloweenowe. W ciągu kilkunastu minut sala czytelni wype 24 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty halloweenowe. W ciągu kilkunastu minut sala czytelni wype Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top