niedziela, 26 czerwiec 2022, 12:23

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Kamieńska koperta życia”

„Kamieńska koperta życia”

środa, 13 listopada 2019, 21:34 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo, zdrowie

Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” wygrało kolejny projekt w ramach Programu Społecznika na lata 2019-2021 – Urząd Marszałkowski. „Kamieńska koperta życia” to druga edycja projektu skierowanego do kamieńskich seniorów i osób chorych. Autorem projektu jest Ariel Juszczak.

W niedzielę, przy Katedrze w Kamieniu Pomorskim, można było odebrać od członków Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” – „koperty życia” dla swoich najbliższych. Koperty trafiły również do Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Kamieniu Pomorskim, a w piątek otrzymają je przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów.

Głównym celem projektu jest wsparcie seniorów w ratowaniu ich zdrowia i życia poprzez wyposażenie ich w „Kamieńską Kopertę Życia”. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

O istnieniu „koperty życia” w lodówce będzie informowała specjalna naklejka na lodówce. Służby ratownicze i medyczne już znają ten projekt, ponieważ jest on wprowadzany wstępnie na terenie całej Polski. Koperta taka przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie. Ułatwia również zadania innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych. Miejscem realizacji projektu będzie Gmina Kamień Pomorski, zwłaszcza tereny wiejskie, gdzie mieszka najwięcej samotnych osób starszych. Grupą odbiorców będą przede wszystkim osoby przewlekle chore i samotne. W projekt chętnie angażują się Sołtysi poszczególnych miejscowości najlepiej znający swoich mieszkańców.

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie „Sercem dla regionu”/Agata Gdaniec

„Kamieńska koperta życia” Reviewed by on . Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” wygrało kolejny projekt w ramach Programu Społecznika na lata 2019-2021 – Urząd Marszałkowski. „Kamieńska koperta życia” to Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” wygrało kolejny projekt w ramach Programu Społecznika na lata 2019-2021 – Urząd Marszałkowski. „Kamieńska koperta życia” to Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top