środa, 6 grudzień 2023, 19:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar…”
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar…”

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar…”

czwartek, 12 grudnia 2019, 22:07 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

9 grudnia, Teatr Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina umilił nam poniedziałkowy wieczór. Na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Kamieniu Pomorskim przyjechał ze spektaklem „Lata 20., lata 30., czyli dawnych wspomnień czar…”. W dwuosobowym składzie, przy akompaniamencie, śpiewający aktorzy Jakub Gwint i Miłosz Wojciechowski przypomnieli nam wiele międzywojennych utworów. Mimo upływu czasu, piosenki te nadal wzruszają kolejne pokolenia słuchaczy emanując ciepłem, humorem, a czasem tęsknotą za tym co nieuchronnie już przeminęło…

Wieczór  z wykonawcami był  podróżą do tamtych cudownych dni, w których królowały piosenki o znajomo brzmiących tytułach takich jak „Już nie zapomnisz mnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, czy niezapomniane „Każdemu wolno kochać”. Spektakl przeniósł widzów czasie i przestrzeni, pozwolił na nowo odkryć bogactwo twórczości międzywojennej, a także jej nieodparty i subtelny urok.

Można było śpiewać razem z wykonawcami, tym bardziej, że większość piosenek znaliśmy. Dobre przeboje nigdy się nie starzeją. Ten wesoły spektakl, pozwolił nam oderwać się  od codziennych problemów i trosk i zapomnieć o szarej rzeczywistości za oknem. Mamy nadzieję, że to nie ostatni wieczór z Teatrem Rozmaitości Gwitajcie.

Dziękujemy sponsorowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Kamieńskiemu Domowi Kultury za udostępnienie sali.

 

 

 

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar…” Reviewed by on . 9 grudnia, Teatr Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina umilił nam poniedziałkowy wieczór. Na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Kamieniu P 9 grudnia, Teatr Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina umilił nam poniedziałkowy wieczór. Na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Kamieniu P Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top