środa, 6 grudzień 2023, 17:39

Strona główna » REGION » Zryw pokonuje Repro, Medicina powiększa przewagę

Zryw pokonuje Repro, Medicina powiększa przewagę

wtorek, 21 stycznia 2020, 21:42 Kategoria: REGION, sport

Drużyna Zrywu sprawcą największej niespodzianki 5. kolejki Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, Aleksandria Team pewnie pokonuje Auto Naprawę Tycjan, Bosman dzieli się punktami z KP PSP a Medicina powiększa przewagę, tak w skrócie można podsumować pierwszą w 2020 roku kolejkę KALF.

Prace renowacyjne parkietu kamieńskiej hali widowiskowo-sportowej oraz 28. finał WOŚP sprawiły, że świąteczno-noworoczna przerwa przedłużyła się o dwa tygodnie, dlatego nie 5. a dopiero 19. stycznia wznowione zostały rozgrywki XXI edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Ponieważ między czwartą a piątą kolejką otwarte było okienko transferowe to dzięki temu opóźnieniu kapitanowie drużyn mięli więcej czasu na przemyślenia i roszady kadrowe w swoich zespołach. W sumie sekretarzowi rozgrywek zgłoszono 22 transfery. Najwięcej z nich zrobiła drużyna Auto Naprawa Tycjan (osiem) a najmniej Zryw Zamoście, który jedynie skreślił ze swojej listy Łukasza Wiśniewskiego.

W pierwszym niedzielnym starciu mieliśmy pojedynek Giganta z Goliatem. Medicina podejmowała Diablo Team i była w tym starciu murowanym faworytem. Zawodnicy Karola Ptaka już w pierwszych minutach pokazali swoją wyższość nad rywalem i ostatecznie rozgromili Diablo 13:1. Popularny doktor z rzutu karnego zdobył jednego z goli, natomiast cztery dołożył Szymon Włodarek, który exe quo został liderem strzelców XXI edycji.

Przed drugim pojedynkiem pomiędzy Zrywem a Repro Service Pol. zdecydowanie więcej argumentów przemawiało za tymi drugimi. Mistrz XX edycji przed świętami przegrał ze „strażakami” i teraz chciał powetować sobie straty… Piłka nożna to jednak nieprzewidywalny sport. Czasami dyspozycja dnia jednego czy też kilku zawodników sprawia, że wszelkie przewidywania mijają się z rzeczywistością…
Swój dzień miał bramkarz Zrywu Łukasz Cioch, wyrachowaniem wykazali się Adam Wojciechowski, Andrzej Jarosik, Bartek Juszczak, czasami też zabrakło szczęścia przez co osłabione brakiem Marcina Zielonki Repro, tym razem musiało uznać wyższość niżej notowanego rywala.

Wydarzeniem 5. kolejki miał być pojedynek Bosmana Chomino z KP PSP Kamień Pomorski i takim też był. Na przeciwko siebie stanęły dwa wyrównane zespoły, tak więc emocji nie brakowało. Początkowo przewagę zdobył Bosman, który po golach Patryka Juncewicza i Jakuba Matysiaka prowadził 2:0. Później jednak do głosu doszli strażacy. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Bartek Wach a po zmianie stron piękną indywidualną akacją popisał się Bartek Cyburt i mieliśmy remis. Bosman szybko za sprawą Filipa Daroszewskiego odpowiedział kolejnym golem, ale długo z prowadzenia cieszyć się nie mógł. W polu karnym bowiem sfaulowany został Radosław Cyburt, dzięki czemu strażacy otrzymali rzut karny, który pewnie wykorzystał Bartek Wach. Chociaż w ostatniej akcji szansę miała jeszcze drużyna z Chomina to ostatecznie spotkanie to zakończyło się sprawiedliwym remisem, który chyba najbardziej ucieszył sympatyków Mediciny.

W ostatnim niedzielnym starciu mieliśmy starcie młodości z rutyną. Młode Wilki KALF-u, które w czasie okienka transferowego wspomogli się jednym zawodnikiem nieurodzonym w XXI wieku spotkały się Aleksandrią Team czyli drużyną złożoną z oldbojów kamieńskiego Gryfa. Zespół Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kamieńska dotychczas nie zgromadził na swoim koncie punktów i niestety po pierwszej kolejce w 2020 roku swojego dorobku nie poprawił. Chociaż młodzi chłopcy reprezentujący warsztat z Wysokiej Kamieńskiej zagrali ambitnie, to jednak uznać musieli wyższość starszych rywali. Z tego meczu warto zanotować jeszcze jeden fakt. Honorowego gola dla przegranych zdobył Borys Kurka, który w wieku 15 lat, 7 miesięcy i 19 dni stał się pierwszym reprezentantem niedawno powstałej Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski, który nie tylko wystąpił w KALF-ie, ale zaliczył swojego gola w debiucie.

Wyniki 5. kolejki Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu
Medicina – Diablo Team 13:1 (6:0)
bramki: Szymon Włodarek 4, Mikołaj Karbowiak 3, Kamil Pintal 2, Karol Majer 2, Robert Żywulski, Karol Ptak (rzut karny) – Bartłomiej Zabielski
Repro Service Pol. – KS Zryw Zamoście 1:3 (0:2)
bramki: Patryk Wikło – Adam Wojciechowski, Andrzej Jarosik, Bartek Juszczak
Bosman Chomino – KP PSP Kamień Pomorski 3:3 (2:1)
bramki: Patryk Juncewicz, Jakub Matysiak, Filip Daroszewski – Bartek Wach 2 (1x rzut karny), Bartek Cyburt
Aleksandria Team – Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kamieńska 4:1 (2:0)
bramki: Damian Karczmarski, Radosław Dziągwa, Artur Lalak, Bogdan Kupis – Bartosz Kurka

Pary 6. kolejki, która zostanie rozegrane 26 stycznia. Już teraz serdecznie zapraszamy.

godz. 14:00 KP PSP Kamień Pomorski — Aleksandria Team
godz. 14:40 KS Zryw Zamoście — Bosman Chomino
godz. 15:20 Medicina — Repro Service Pol.
godz. 16:00 Diablo Team — Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kam.

Zryw pokonuje Repro, Medicina powiększa przewagę Reviewed by on . Drużyna Zrywu sprawcą największej niespodzianki 5. kolejki Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, Aleksandria Team pewnie pokonuje Auto Naprawę Tycjan, Bosman dz Drużyna Zrywu sprawcą największej niespodzianki 5. kolejki Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, Aleksandria Team pewnie pokonuje Auto Naprawę Tycjan, Bosman dz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top