wtorek, 9 sierpień 2022, 18:26

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Medicina po raz szósty Mistrzem Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.
Medicina po raz szósty Mistrzem Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Medicina po raz szósty Mistrzem Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

poniedziałek, 09 marca 2020, 22:24 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, sport

W sobotni wieczór (07.03) już po raz dwudziesty pierwszy rozegrano uroczysty finał Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, w którym spotkały się Medicina i KP PSP Kamień Pomorski. Chociaż więcej sytuacji bramkowych i prowadzenie w końcówce mieli strażacy, to jednak piłkarskie szczęście uśmiechnęło się dla drużyny Karola Ptaka. Na cztery sekundy przed końcem za sprawą skutecznie wyegzekwowanego rzutu karnego przez Mikołaja Karbowiaka Medicina wyrównała a w piłkarskiej wojnie nerwów tj. rzutach karnych wygrała 4:3 i tym samym po raz szósty została Mistrzem KALF.

Sobotnią imprezę z okazji finału miał rozpocząć mecz pomiędzy Bosmanem a Repro Service Pol. Miał, ale jednak nie rozpoczął bowiem zawodnicy reprezentujący Chomino nie mogąc pogodzić się z porażką w półfinale zdecydowali się nie przystępować do zawodów. Zarzucili oni arbitrom faworyzowanie przeciwnika, jednak jak pokazał zapis monitoringu z kamieńskiej hali arbitrzy w kluczowej akcji nie pomylili się…

W zamian zgromadzeni w sobotni wieczór kibice mogli zobaczyć spotkanie pokazowe pomiędzy popularnym Repro a prowadzonym przez Dawida Sadzewicza zespołem rocznika 2006/2007 Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Chociaż wynik tego meczu był nie ważny, to jednak zakończyło się ono remisem. Najwięcej jednak braw pojawiło się w końcówce, gdy na boisku zaroiło się od dzieci urodzonych w 2013 i 2014 roku. Dla młodych zawodników AP Gryf Kamień Pomorski było to nie lada przeżycie, gdy razem ze starszymi kolegami zagrali ostanie 90. sekund przeciwko dorosłym piłkarzom.

Po spotkaniu, w którym rozegrano rzuty karne nastąpiła część artystyczna. Rozpoczęła się ona od pokazów tańca zespołu KEEP. Później dwukrotnie kamieńskim widzom zaprezentowała się Anna Filipowska – akrobatka sportowa, która jest zdobywczynią trzeciego miejsca w znanym każdemu show telewizyjnym „Mam talent”. Zaprezentowała ona pokaz tańca na ręce oraz pokaz akrobacji na podwieszonej szarfie.

Po części artystycznej przyszedł czas na mecz. Tuż przed godziną dwudziestą piłkarzy Mediciny i KP PSP Kamień Pomorski wyprowadzili młodzi podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka z rocznika 2013/2014 AP Gryf. To już tradycja, że mali adepci kamieńskiego piłkarstwa uczestniczą finale KALF jako dziecięca eskorta.

Samo starcie rozpoczęło się tradycyjnie. Żaden z zespołów nie rzucił się do ataków. Mieliśmy typowe piłkarskie szachy, w których dominowała gra pozycyjna i jeśli już oddawano strzały to były one niecelne bądź niegroźnie dla bramkarzy. Na całe szczęście trwało to niedługo. Obraz gry diametralnie zmienił się w siódmej minucie pojedynku, kiedy to Krzysztof Szymanek płaskim strzałem zaskoczył Ireneusza Benedyczaka. KP PSP objęła prowadzenie, które to utrzymała tylko około sześćdziesięciu sekund. Szymon Włodarek w swoim stylu obrócił się z przeciwnikiem na plecach i precyzyjnym strzałem pokonał Mariusza Janiszewskiego. Nie minęła kolejna minuta a już strażacy ponownie prowadzili. Szybko rozegrany rzut rożny z prawej strony zaskoczył Medicinę a w rolę egzekutora wcielił się Maciej Bocian.

Po tym golu inicjatywę przejęła drużyna Karola Ptaka. W ich wykonaniu można było zobaczyć typowy hokejowy zamek z wykorzystaniem Ireneusza Benedyczaka. Akcje te jednak nie przynosiły zamierzonego rezultatu, za to grająca z kontry Straż mogła podwyższyć prowadzenie, gdyby tylko Bartek Wach nie przegrał ‘setki’ z popularnym Benkiem.
Po zmianie stron szczęście znowu nie sprzyjało KP PSP, najpierw ponownie Wach w roli głównej. Tym razem udało mu się minąć golkipera Mediciny, ale skierować piłkę do pustej już bramki nie. Później w poprzeczkę trafił Radek Cyburt.

Czas płynął, Medicina atakowała, na posterunku stał jednak Mariusz Janiszewski. Pięciokrotny Mistrz KALF-u był częściej przy piłce, starał się mocno uderzać, ale bezskutecznie, co gorsza dla nich losy pojedynku na korzyść straży mógł rozstrzygnąć Radosław Cyburt. Gdyby tylko zawodnik Vinety Wolin wykorzystał choć jedną z trzech stuprocentowych sytuacji…
Emocje sięgnęły zenitu w końcówce. Straż była blisko celu, jakby to powiedział Dariusz Szpakowski już witała się z gąską, jednak ostanie piętnaście sekund długo się będzie śniło po nocach Bartkowi Wachowi. Najskuteczniejszy gracz KALF-u najpierw wywalczył rzut wolny, później jednak zbyt szybko niecelnie podał. Atak rozpaczy wykonał Mikołaj Karbowiak i na cztery sekundy przed końcem został nieprzepisowo powstrzymany przez Wacha. Ponieważ był to szósty faul PSP to drużyna Karola Ptaka dostała niebywałą szansę na wyrównanie. Przedłużony rzut karny pewnie wykorzystał Mikołaj Karbowiak i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W nich po dwóch seriach był remis a potem znowu bliżsi zwycięstwa byli strażacy. Mariusz Janiszewski obronił rzut karny wykonywany przez Karola Majera i wystarczyło tylko trafić. Potem jednak próby nerwów nie wytrzymał Bartek Cyburt, który uderzył prosto w bramkarza, przez co nadal mieliśmy remis. W piątej serii swoją szansę wykorzystał Szymon Włodarek a ponieważ pecha miał Damian Kraszewski to Medicina po raz szósty w historii została Mistrzem Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Po zakończaniu starcia Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, prezes PGK Adrian Guranowski, Dyrektor MOSiR Grzegorz Szczudło oraz przedstawiciel firmy ALBI Kacper Rudnik wręczyli wszystkim uczestniczącym w XXI edycji drużynom puchary. Nie zabrało też wyróżnień indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem finału został: Maciej Bocian, najlepszym strzelec rozgrywek: Bartek Wach, najlepszym zawodnikiem rozgrywek: Szymon Włodarek, najlepszy bramkarzem rozgrywek: Mariusz Janiszewski, najlepszą zawodniczką: Sandra Błażewicz. Nagrodę fair play otrzymała drużyna: Diablo Team.

Wręczono także podziękowania dla sędziów oraz dla Artura Kozubowskiego z Pizzerii Aleksandria jako sponsora rozgrywek.

Warto zaznaczyć, że nagrodę za trzecie miejsce w wysokości 1000 zł zawodnicy Repro Service Pol przekazali Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Także Strażacy przekazali swoją wygraną w wysokości 2000 zł na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka w Wisełce. W imieniu obdarowanych dziękujemy.

Medicina – KP PSP Kamień Pomorski 2:2 (1:2) rzuty karne 4:3
bramki: Szymon Włodarek, Maciej Karbowiak (rzut karny przedłużony) – Krzysztof Szymanek, Maciej Bocian

Rzuty karne:
Mikołaj Karbowiak v – Radosław Cyburt v– 1:1
Mariusz Kostur v – Krzysztof Szymanek v – 2:2
Karol Majer x – Bartosz Cyburt x – 2:2
Dawid Roszak v – Piotr Orszulak v – 3:3
Szymon Włodarek v – Damian Kraszewski x – 4:3

W meczu o 3. miejsce Repro Service Pol wygrało walkowerem z Bosmanem Chomino (Bosman nie stawił się na zawody)

Końcowa klasyfikacja:
1. Medicina
2. KP PSP Kamień Pomorski
3. Repro Service Pol
4. Bosman Chomino
5. Aleksandria Team
6. KS Zryw Zamoście
7. Auto Naprawa Tycjan Wysoka Kamieńska
8. Diablo Team

Sponsorzy finału:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim – fundator nagrody głównej, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamieniu Pomorskim, ALBI – Kacper Rudnik, Pistacchio Ice & Cofee, Pizzeria Aleksandria, Marina Pallatium, Ciastkarnia Piekarnia Żelek, JH Kamień Pomorski – Jan i Sebastian Hybiak, Zina – Sponsor Strategiczny.
Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim

Medicina po raz szósty Mistrzem Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Reviewed by on . W sobotni wieczór (07.03) już po raz dwudziesty pierwszy rozegrano uroczysty finał Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, w którym spotkały się Medicina i KP PSP W sobotni wieczór (07.03) już po raz dwudziesty pierwszy rozegrano uroczysty finał Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, w którym spotkały się Medicina i KP PSP Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top