piątek, 19 sierpień 2022, 07:11

Strona główna » REGION » Krajowa Administracja Skarbowa uczestniczy w kontrolach sanitarnych na granicach
Krajowa Administracja Skarbowa uczestniczy w kontrolach sanitarnych na granicach

Krajowa Administracja Skarbowa uczestniczy w kontrolach sanitarnych na granicach

środa, 11 marca 2020, 22:07 Kategoria: REGION, społeczeństwo, zdrowie
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej biorą udział w kontrolach sanitarnych wprowadzonych na przejściach granicznych.
  • ·Działania w punktach kontroli sanitarnej prowadzą również funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Inspekcji Transportu Drogowego. 

Jednym z działań prewencyjnych ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa wywołującego chorobę COVID-19 na terenie Polski, są specjalne procedury sanitarne na granicach. W pierwszej kolejności kontrole sanitarne wprowadzono na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami. Następnie działania takie zostaną wprowadzone na pozostałych granicach RP.  Kontrole sanitarne będą prowadzone w środkach transportu zbiorowego (autokary, busy, pociągi, promy).

W pierwszym etapie kontrola sanitarna została wprowadzona:

  • w 4 punktach na granicy z Republiką Federalną Niemiec: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice,
  • w 1 punkcie na granicy z Republiką Czeską – Gorzyczki.

10 marca br. kontrola sanitarna zostanie rozszerzona na wszystkie przejścia graniczne RP. Procedury sanitarne stosowane na granicach polegają na mierzeniu temperatury podróżnych oraz zbieraniu wypełnionych formularzy lokalizacyjnych – karty podróżnego i karty kierowcy. To pozwoli też na szybkie odnalezienie współpasażerów osoby, u której zostanie potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Więcej o kontrolach sanitarnych:

Komunikat na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: Służby będą badać pasażerów przyjeżdżających do Polski z zagranicy.

Komunikat na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: Komunikat dotyczący kontroli sanitarnych na granicach.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Krajowa Administracja Skarbowa uczestniczy w kontrolach sanitarnych na granicach Reviewed by on . Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej biorą udział w kontrolach sanitarnych wprowadzonych na przejściach granicznych. ·Działania w punktach kontroli sanitarnej Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej biorą udział w kontrolach sanitarnych wprowadzonych na przejściach granicznych. ·Działania w punktach kontroli sanitarnej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top