wtorek, 9 sierpień 2022, 19:31

Strona główna » REGION » Wielki Post i wielkie wyzwania dla wszystkich
Wielki Post i wielkie wyzwania dla wszystkich

Wielki Post i wielkie wyzwania dla wszystkich

niedziela, 22 marca 2020, 15:44 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

22 marzec – IV Niedziela Wielkiego Postu/Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim/ Aktualności i Ogłoszenia – skrót:

Osoby starsze , chore, łatwo zapadające na schorzenia górnych dróg oddechowych i z obniżoną odpornością są zwolnione z uczestnictwa w Mszy św. we wspólnocie, a powinny uczestniczyć w modlitwie za pomocą transmisji telewizyjnej.

Usprawiedliwione są też osoby bojące się zachorowania ale i one mają obowiązek uczestnictwa w Mszy św. za pośrednictwem telewizji.

Katedra będzie otwarta przez cały dzień , a od zakończenia Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej w kaplicy brzozdowieckiej zostanie wystawiony Najśw. Sakrament. Zostaje odwołana Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych, którą można odmówić indywidualnie w czasie przez siebie wybranym.

W tym roku otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację na remont dachu katedry w kwocie 900 tys. zł. Udział własny to 355 tyś zł. W zaistniałej sytuacji przy braku wpływów do kasy parafialnej jestem zmuszony zrezygnować z tej dotacji i dach nie będzie remontowany.

Drodzy parafianie, jestem z Wami w trudnym czasie kiedy trzeba chronić się przed niewidzialnym wrogiem. Pozdrawiam szczególnie chorych naszej parafii, pracowników służby zdrowia i dbających  o nasze bezpieczeństwo. Sam jestem w kwarantannie i muszę z cierpliwością czekać do jej zakończenia. Zamówiłem do katedry sprzęt przekazujący obraz i dźwięk z Mszy św. Kiedy zostanie to zmontowane przekażę informację. Niech Pan Bóg dodaje odwagi w przeżyciu tego czasu.

Ks. Dariusz Żarkowski – Proboszcz.

Wielki Post i wielkie wyzwania dla wszystkich Reviewed by on . 22 marzec – IV Niedziela Wielkiego Postu/Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim/ Aktualności i Ogłoszenia - skrót: Osoby starsze , chore, łat 22 marzec – IV Niedziela Wielkiego Postu/Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim/ Aktualności i Ogłoszenia - skrót: Osoby starsze , chore, łat Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top