niedziela, 1 październik 2023, 17:43

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Rowerem przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej

Rowerem przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej

wtorek, 14 kwietnia 2020, 19:08 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo
  • Wracających z zagranicy Polaków i uprawnionych do wjazdu obcokrajowców obowiązuje obowiązkowa kwarantanna.
  • Granice są patrolowane m.in. przez KAS.

Od dnia wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 część przejść granicznych została całkowicie zamknięta, na kilku przejazd odbywa się po odbyciu kontroli. Zakazane jest również przekraczanie granic w pozostałych miejscach. Nie wszyscy chcą się jednak dostosować do obowiązujących reguł.

Tak też było z obywatelem RP, który 11 kwietnia br. nielegalnie wjechał na terytorium RP przez tzw. zieloną granicę, pomijając tym samym obowiązkową kontrolę sanitarną. Mężczyznę jadącego z bagażem na rowerze zatrzymano w okolicach stacji paliw Orlen przy autostradzie A6 w odległości ok. 1,5 km od wyznaczonego granicznego punktu kontroli sanitarnej. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) pełniący służbę w ramach kontroli sanitarnej w punkcie granicznym w Kołbaskowie.

Zatrzymany, obywatel RP, wyjaśnił, że 3 dni wcześniej wyjechał rowerem z Belgii, gdzie pracował. Twierdził również, że był nosicielem koronawirusa, ale został w Belgii wyleczony. Z uwagi na powyższe informacje o zatrzymaniu poinformowano punkt kontrolny Straży  Granicznej i Służbę Dyżurną ZUCS w Szczecinie.

Na miejsce zdarzenia przyjechały patrol Straży Granicznej oraz Wojska Polskiego. Mężczyznę przebadały służby Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie stwierdzono u niego objawów i symptomów chorobowych, jednakże zgodnie z obowiązującym przepisami, skierowano go na 14-dniową obowiązkową kwarantannę do miejsca wyznaczonego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie – Hotelu „Silver” w Szczecinie.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Rowerem przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej Reviewed by on . Wracających z zagranicy Polaków i uprawnionych do wjazdu obcokrajowców obowiązuje obowiązkowa kwarantanna. Granice są patrolowane m.in. przez KAS. Od dnia wprow Wracających z zagranicy Polaków i uprawnionych do wjazdu obcokrajowców obowiązuje obowiązkowa kwarantanna. Granice są patrolowane m.in. przez KAS. Od dnia wprow Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top