sobota, 25 marzec 2023, 09:46

Strona główna » REGION » Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

czwartek, 11 czerwca 2020, 21:27 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Zatrzymuje się ona kolejno przy czterech ołtarzach, gdzie czytane są fragmenty Ewangelii, związane tematycznie z Eucharystią. W tym wyjątkowym dniu także w Kamieniu Pomorskim ulicami miasta przeszła procesja, w której uczestniczyło wielu wiernych. Procesja zakończyła się przy ostatnim ołtarzu, w amfiteatrze nad Zalewem Kamieńskim. Tradycyjnie po procesji wierni zabierali ze sobą symboliczne gałązki brzozy na znak szczęścia i obfitości dla siebie i swoich rodzin na cały rok.

Tegoroczne procesja Bożego Ciała różniła się od tych z lat poprzednich. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, zabrakło dzieci komunijnych i rocznicowych, oraz tradycyjnego sypania kwiatków, co dodawało całej uroczystości barwy i kolorów kwiatów. Również z przyczyn oczywistych zabrakło w procesji licznych sztandarów i chorągwi.

Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Reviewed by on . Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach p Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top