sobota, 25 marzec 2023, 09:22

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Trzebieszewska uroczystość- poświęcenie obrazu
Trzebieszewska uroczystość- poświęcenie obrazu

Trzebieszewska uroczystość- poświęcenie obrazu

poniedziałek, 29 czerwca 2020, 19:53 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, religia, społeczeństwo

Do kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebieszewie w gminie Kamień Pomorski, po blisko dwuletniej renowacji powrócił obraz ukazujący Ukrzyżowanie Chrystusa. Został on ufundowany przed wiekami przez rodzinę von Kӧller, będącą właścicielami pobliskiej wsi Świniec.

W swoim czasie ks. Mateusz Pakuła – opiekujący się miejscową wspólnotą parafialną, zorganizował wśród parafian zbiórkę na renowację obrazu. I to wielkie przedsięwzięcie udało się zrealizować, a zebraną kwotę 20 tysięcy złotych, można było przeznaczyć, na skomplikowany proces odnowienia obrazu.

Dlatego też w minioną niedzielę 28 czerwca br. w kościele w Trzebieszewie została odprawiona uroczysta msza święta, w trakcie której poświęcony został obraz przedstawiający Ukrzyżowanie Chrystusa. Krótki rys historyczny związany z obrazem przed mszą przedstawił Stanisław Solski. Wykonawcą tejże renowacji jest Przemysław Manna.

Po części oficjalnej wierni oraz przybyli goście spotkali się na drobnym poczęstunku, aby powspominać minione czasy, i te radosne chwile związane z obrazem, i nie tylko.

Poczęstunek przygotowali ludzie dobrej woli, okoliczni mieszkańcy i miejscowe KGW. Smakowity bigos dotarł natomiast z Kamienia Pomorskiego.

Trzebieszewska uroczystość- poświęcenie obrazu Reviewed by on . Do kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebieszewie w gminie Kamień Pomorski, po blisko dwuletniej renowacji powrócił obraz ukazujący Ukrzyżowa Do kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebieszewie w gminie Kamień Pomorski, po blisko dwuletniej renowacji powrócił obraz ukazujący Ukrzyżowa Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top