piątek, 2 grudzień 2022, 10:49

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne odpady z Norwegii nie wjadą do Polski

Nielegalne odpady z Norwegii nie wjadą do Polski

środa, 08 lipca 2020, 21:39 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Ponad 16 ton nielegalnych odpadów z Norwegii zatrzymała zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udaremnili przywóz z Norwegii na teren Polski ponad 16 ton odpadów.

Do odprawy celnej w Porcie w Świnoujściu zgłoszono odzież używaną. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili analizę przedstawionych dokumentów oraz rewizję celną. W trakcie działań stwierdzono odzież używaną pomieszaną z butami, zabawkami, opakowaniami kartonowymi, a nawet z torebkami damskimi.

Ponieważ wśród dokumentów towarzyszących przesyłce nie było dokumentów, jakie mają zastosowanie przy transporcie odpadów, skierowano wniosek do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie o ocenę przywożonego towaru pod kątem spełnienia definicji odpadu.

W ocenie Inspektoratu, przewożony ładunek zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów, należy zakwalifikować do odpadów, a transport stanowi nielegalne przemieszczenie.

Opinia ta byłą podstawą skierowania do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie (GIOŚ) informacji o nielegalnym międzynarodowym przemieszczaniu odpadów. GIOŚ przeprowadzi postępowanie mające na celu powrót odpadów do Norwegii.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne odpady z Norwegii nie wjadą do Polski Reviewed by on . Ponad 16 ton nielegalnych odpadów z Norwegii zatrzymała zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celn Ponad 16 ton nielegalnych odpadów z Norwegii zatrzymała zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top