piątek, 2 czerwiec 2023, 19:51

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego
Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego

Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego

czwartek, 16 lipca 2020, 10:35 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego ujawniono na statku cumującym w szczecińskim porcie.
  • Na czas postoju statku towary akcyzowe powinny być zabezpieczone (dozór celny).

Na początku lipca funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (UCS) ujawnili na jednym ze statków cumujących w szczecińskim porcie usunięcie spod dozoru celnego wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Zgodnie z uregulowaniami portowymi, kapitan statku powinien zgłosić do urzędu morskiego posiadane zasoby towarów akcyzowych (np. tytoń, alkohol) i zabezpieczyć je na czas postoju przed dostępem osób niepowołanych.

Tym razem jednak, kapitan nie wywiązał się ze swojego zadania, a funkcjonariusze w trakcie prowadzonych działań pozyskali informację o możliwym usunięciu takich towarów spod dozoru celnego. Oględziny jednostki potwierdziły otrzymaną informację. Stwierdzono brak 10 tys. sztuk papierosów i 15 litrów alkoholu.

W związku ze stwierdzoną nieprawidłowością wystawiono mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo zabezpieczono prawie 12 tysięcy złotych na poczet ciążących na usuniętych towarach należności celno-podatkowych.

Sprawę prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Zachodniopomorskiego UCS.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego Reviewed by on . Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego ujawniono na statku cumującym w szczecińskim porcie. Na czas postoju statku towary akcyzowe powinny być zabe Usunięcie papierosów i alkoholu spod dozoru celnego ujawniono na statku cumującym w szczecińskim porcie. Na czas postoju statku towary akcyzowe powinny być zabe Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top