piątek, 2 czerwiec 2023, 20:37

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kawiarenka internetowa – miejsce nielegalnego hazardu

Kawiarenka internetowa – miejsce nielegalnego hazardu

poniedziałek, 20 lipca 2020, 18:45 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych i monitoring zabezpieczono w wałeckiej kafejce internetowej

16 lipca Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zakończyła nielegalną działalność „Kawiarenki Internetowej” w Wałczu, w której urządzane były nielegalne gry hazardowe

Przestępcy organizujący proceder nielegalnego urządzania gier na automatach wykazują coraz większą czujność i coraz większą wagę przykładają do „swojego bezpieczeństwa”. Pełen monitoring wejścia oraz zamek. Do lokalu wpuszczane były wyłącznie osoby zaufane, weryfikowane przez obsługę lokalu magnetyczny w drzwiach miały uniemożliwić funkcjonariuszom likwidację tego punktu. Dlatego akcja wymagała dużego zaangażowania ze strony funkcjonariuszy, odpowiednich przygotowań i planów. Realizację przeprowadzali funkcjonariusze z ogromnym doświadczeniem i wiedzą dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu i to miało bezpośrednie przełożenie na pozytywny wynik tej realizacji. Zabezpieczono 8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych, monitoring.

Urządzanie gier hazardowych dozwolone jest tylko w kasynach gier. Wszelkie inne lokalizacje są nielegalne. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa, tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Monitorowanie i regulowanie rynku gier hazardowych wynika m.in. z zagrożenia uzależnieniem od hazardu.

Problem uzależnienia od hazardu dotyczy w takim samym stopniu dorosłych, jak i nastolatków. Praktycznie nieograniczony dostęp do różnorakich form hazardu skutkuje niepokojącym wzrostem w Polsce liczby osób uzależnionych. Szczególnie hazard internetowy, którego dostępność jest znacznie większa niż tradycyjnych gier, oraz gry na automatach niosą ze sobą zwiększone ryzyko uzależnienia i zagrożenia dla nieletnich. Łatwość uzależnienia jest szczególnie odczuwalna u osób niepełnoletnich, które, jako mniej dojrzałe emocjonalnie od dorosłych, są bardziej podatne na pokusy, co powoduje, że w ich przypadku szybciej przekształcają się one w uzależnienie.

Problemy osobiste będące następstwem hazardu przynoszą uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), skutkują wyalienowaniem społecznym uzależnionych osób, współuzależnieniem bliskich, kosztami finansowymi (zadłużeniem, bankructwem, utratą dochodów). Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów czy ich pracodawcy, ale całe społeczeństwo.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kawiarenka internetowa – miejsce nielegalnego hazardu Reviewed by on . 8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych i monitoring zabezpieczono w wałeckiej kafejce internetowej 16 lipca Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbo 8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych i monitoring zabezpieczono w wałeckiej kafejce internetowej 16 lipca Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top