niedziela, 1 październik 2023, 17:17

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Maseczki do domowej apteczki

Maseczki do domowej apteczki

sobota, 15 sierpnia 2020, 11:16 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo, zdrowie

11 i 12 sierpnia 2020 r. przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się dystrybucja bezpłatnych maseczek. Cieszyły się one dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów. Podczas odbywających się w tym czasie warsztatów można było również samemu uszyć maseczkę pod bacznym okiem instruktora.

Warto mieć maseczkę w domowej apteczce, do takich wniosków doszli członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” i grupy nieformalnej składając wniosek o dofinansowanie w ramach „MIKRODOTACJI, LOKALNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ FIO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM”, który otrzymał wsparcie jako jedyny w powiecie kamieńskim. Z dofinansowania w wysokości 2 tys. zł zostały zakupione 2 maszyny do szycia, tkaniny bawełniane, zestawy nici, woreczki strunowe i rękawiczki jednorazowe. Celem projektu jest zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego mieszkańców Gminy Międzyzdroje oraz wzrost integracji społeczności lokalnej.

W realizację projektu „Maseczki do domowej apteczki” zaangażowali się wolontariusze: Karolina, Magda, Andżelika i Jacek, którym dziękujemy za  uszycie 200 maseczek wielokrotnego użytku oraz harcerzom Igorowi i Mateuszowi za pomoc w ich dystrybucji. Maseczki będą dostarczone do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Autorem projektu jest Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach – Andżelika Gałecka, która jest też członkiem Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” od 3 miesięcy (jeszcze przed otrzymaniem dofinansowania) z własnego budżetu i darowizn wpłacanych na konto stowarzyszenia wspierało lokalną inicjatywę szycia maseczek. Zakupiono tkaniny, flizelinę, nici, gumki. Nie sposób policzyć, ile maseczek zostało uszytych i rozdanych wśród mieszkańców naszej gminy.

„Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”

 

Maseczki do domowej apteczki Reviewed by on . 11 i 12 sierpnia 2020 r. przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się dystrybucja bezpłatnych maseczek. Cieszyły się one dużym po 11 i 12 sierpnia 2020 r. przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się dystrybucja bezpłatnych maseczek. Cieszyły się one dużym po Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top