niedziela, 1 październik 2023, 18:24

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

sobota, 22 sierpnia 2020, 12:35 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION, społeczeństwo

Koncert inauguracyjny 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim za nami. Za kontuarem zabytkowych organów zasiadł wybitny polski wirtuoz tego instrumentu, a zarazem dyrektor artystyczny kamieńskiego festiwalu prof. Józef Serafin.

W części kameralnej zaprezentowali się znakomici instrumentaliści młodego pokolenia – skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz i wiolonczelista Marcel Markowski.

Tegoroczna uczta dla melomanów, jest niestety skromniejsza niż w latach ubiegłych. Z powodu panującej epidemii koronawirusa zaplanowane są tylko cztery koncerty. Również liczba osób uczestniczących bezpośrednio w koncercie to tylko 150. Jednak dzięki przekazowi internetowemu na festiwalowym kanale You tube – pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCM_i9mDRQFH0w0S1FTIU38g wszyscy chętni mogą wirtualnie uczestniczyć w poszczególnych koncertach.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Koncert inauguracyjny 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim za nami. Za kontuarem zabytkowych organów zasiadł wybitn Koncert inauguracyjny 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim za nami. Za kontuarem zabytkowych organów zasiadł wybitn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top