środa, 27 październik 2021, 05:42

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Plenerowa biesiada z humorem
Plenerowa biesiada z humorem

Plenerowa biesiada z humorem

czwartek, 03 wrzesień 2020, 19:19 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zapraszają na „Plenerową biesiadę z humorem”, która odbędzie się 10 września 2020 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach. Oprawę muzyczną zapewni międzyzdrojski zespół instrumentalno-wokalny „Bryza” pod kierunkiem Janusza Kalemby.

Podczas biesiady bibliotekarze zaprezentują poezję m.in. ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej czy Jana Sztaudyngera. Zachęcamy także uczestników do zaprezentowania wierszy swojego autorstwa. W trakcie wieczoru będzie można odręcznie przepisać i podarować komuś wybrany przez siebie wiersz w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta pt. „Podaruj wiersz”. Inspiracją dla akcji był sam Zbigniew Herbert, który pisał listy-wiersze do przyjaciół i ważnych dla niego osób. Dlatego również zapraszamy wszystkich chętnych do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza na otrzymanej papeterii i ofiarowania go komuś ważnemu. Chcemy w ten sposób, aby uczestnicy spojrzeli na wiersz jako dar, który można ofiarować zarówno najbliższym, jak i tam gdzie słowo właściwie użyte jest najbardziej potrzebne, np. w domach pomocy społecznej, domach seniora czy domach dziecka. Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną istnieje możliwość podarowania/przesłania wiersza (fotografię/nagranie) drogą elektroniczną w formie „cyfrowego dyptyku” tzn. zdjęcia karty z odręcznie przepisanym wierszem oraz pliku audio z nagranym odczytaniem wiersza. Partnerem akcji „Podaruj wiersz” jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, patronatem medialnym Polskie Radio, patronatem honorowym Polski Komitet ds. UNESCO, wsparcie zapewnił ogólnopolski portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną  podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny. Organizatorzy zapewniają długopisy jednorazowe i płyny do dezynfekcji. Stoliki i miejsca do siedzenia będą ustawione w zalecanych odległościach. Serdecznie zapraszamy.

Bibliotekarze

 

 

Plenerowa biesiada z humorem Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zapraszają na „Plenerową biesiadę z humorem”, która odbędzie się 10 września 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zapraszają na „Plenerową biesiadę z humorem”, która odbędzie się 10 września 2020 r. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top