wtorek, 7 grudzień 2021, 12:47

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach
II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

niedziela, 06 wrzesień 2020, 15:45 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, sport

Dokładnie za tydzień w sobotę 12 września 2020 w Międzyzdrojach odbędzie się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej czyli zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Pomysł organizacji Małego Memoriału im. Ireny Szewińskiej nie jest przypadkowy. Pani Irena Szewińska od lat była związana z Międzyzdrojami i niejednokrotnie towarzyszyła imprezom sportowym w naszym mieście. Pani Irena była honorowym obywatelem Miasta i Gminy Międzyzdroje. Ponadto w lipcu 2018 r. Rada Miejska w Międzyzdrojach jednogłośnie nadała imię Ireny Szewińskiej Stadionowi Miejskiemu w Międzyzdrojach. W Memoriale rozegrane zostaną konkurencje lekkoatletyczne typowo kojarzące się z Ireną Szewińską, czyli przede wszystkim biegi sprinterskie i skoki. Głównym celem zawodów będzie wyszukiwanie sportowych talentów, które być może w przyszłości tak jak nasza Mistrzyni będą zdobywać medale Olimpijskie. Ponadto organizacja Memoriału ma na celu przybliżenie sylwetki Ireny Szewińskiej dzieciom i młodzieży oraz upamiętnienie znakomitych dokonań sportowych naszej Mistrzyni. Wydarzenie dofinansowane:

– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego

– z programu ” Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”

– z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – Nagrody Marszałka Województwa

– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje.

Regulamin imprezy można znaleźć na stronie www.almiedzyzdroje.pl

Zarząd

Akademii Lekkoatletycznej

Międzyzdroje

 

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach Reviewed by on . Dokładnie za tydzień w sobotę 12 września 2020 w Międzyzdrojach odbędzie się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej czyli zawody lekkoatletyczne przewidziane dl Dokładnie za tydzień w sobotę 12 września 2020 w Międzyzdrojach odbędzie się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej czyli zawody lekkoatletyczne przewidziane dl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top