czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:50

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy
Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

poniedziałek, 28 września 2020, 20:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, rozrywka

Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 26 września 2020 r., tym razem, w gościnnych progach u Państwa Isenko w Tawernie Przy Jeziorze Turkusowym. Pomimo deszczowej aury, członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by wszyscy uczestnicy naszego kartoflanego święta byli uśmiechnięci i syci.

Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i tanecznych. Pokaz sztuczek cyrkowych i dużych baniek, wiele animacji oraz konkursów zapewnili klauni z Fifilandu. Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę i kaszanki. Była też „strawa duchowa” z postaci kiermaszu książek, a dla osób lubiących dreszczyk emocji, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Wolontariusze zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, rogalikami i muffinkami.

Miłośnicy przetworów na zimę mogli nabyć na naszym kiermaszu pyszności zamknięte w słoikach. Dużym powodzeniem cieszyły się ogórki w zalewie curry, grzybki marynowane, przeróżne dżemy, musy, konfitury i sosy. Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy jeziorku rozstawiono bajeczne „dmuchańce-skakańce”. Najmłodsi wykorzystywali „okna pogodowe”, bo ta forma zabawy sprawiała im dużą frajdę. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo, zapewnili płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji powierzchni.

Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Zebraliśmy 2852,03 zł na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W ramach złożonego projektu zakupiliśmy artykuły spożywcze, grill gazowy, który będzie służył społeczności lokalnej na wielu imprezach, zapewniliśmy animacje dla najmłodszych.

W przygotowania włączyli się: rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, strażacy z OSP Lubin. Charytatywnie wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:

Hurtownia warzyw i owoców „Solmar”

Restauracja „Neptun”

Pani Iwona Moroz

Państwo Katarzyna i Piotr Wójcikowie

Pan Piotr Madejek

Państwo Isenko

Sklep „U Jurka”

Bałtycki Park Miniatur

Aquamarina Onyx

Woliński Park Narodowy

Family&Sport Sławomira Cieślik

Naczelnik Urzędu Pocztowego w Wolinie

Zakład Ochrony Środowiska, Międzynarodowy Dom Kultury

 

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

 

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy Reviewed by on . Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 26 września 2020 r., tym razem, w gościnnych proga Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 26 września 2020 r., tym razem, w gościnnych proga Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top