wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:44

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny salon hazardu w Gryficach zamknięty przez KAS

Nielegalny salon hazardu w Gryficach zamknięty przez KAS

czwartek, 01 października 2020, 21:17 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 6 nielegalnych automatów do gier zabezpieczono w gryfickim salonie gier.

30 września br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard. W kontrolowanym lokalu w Gryficach urządzane były nielegalne gry na automatach.

To był kolejny raz kiedy funkcjonariusze musieli użyć siły aby dostać się do lokalu z automatami. Przestępcy organizujący proceder nielegalnego urządzania gier na automatach wykazują coraz większą czujność i coraz większą wagę przykładają do „swojego bezpieczeństwa”.  Do lokalu wpuszczane były wyłącznie osoby zaufane, weryfikowane przez obsługę lokalu. Magnetyczny zamek w drzwiach oraz kamery „pilnujące” wejścia miały uniemożliwić funkcjonariuszom likwidację tego punktu.

Zabezpieczono 6 automatów do gier oraz monitoring. Urządzanie gier hazardowych dozwolone jest tylko w kasynach gier. Wszelkie inne lokalizacje są nielegalne. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa, tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Monitorowanie i regulowanie rynku gier hazardowych wynika m.in. z zagrożenia uzależnieniem od hazardu. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny salon hazardu w Gryficach zamknięty przez KAS Reviewed by on . 6 nielegalnych automatów do gier zabezpieczono w gryfickim salonie gier. 30 września br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecin 6 nielegalnych automatów do gier zabezpieczono w gryfickim salonie gier. 30 września br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecin Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top