niedziela, 2 październik 2022, 11:04

Strona główna » WYDARZENIA » historia » Kwesta na kamieńskim cmentarzu w tym roku w wersji internetowej
Kwesta na kamieńskim cmentarzu w tym roku w wersji internetowej

Kwesta na kamieńskim cmentarzu w tym roku w wersji internetowej

niedziela, 01 listopada 2020, 11:57 Kategoria: historia, REGION, społeczeństwo

Pięć lat temu, w Dzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim odbyła się pierwsza kwesta, której celem było na odnowienie nagrobków o znaczeniu historycznym i tych opuszczonych – osób zasłużonych i pionierów Ziemi Kamieńskiej – znajdujących się na tej nekropolii.

Od 2015 r., w ramach organizowanej corocznie przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej 1 listopada kwesty, za sprawą hojności osób odwiedzających kamieński cmentarz członkowie i wolontariusze TMZK zebrali 20 470, 54 zł. Dzięki środkom tym udało się wykonać nowy nagrobek dla Tadeusza Malczewskiego – pioniera polskiej służby zdrowia na Ziemi Kamieńskiej, oczyścić najstarsze nagrobki na naszym cmentarzu znajdujące się w lapidarium oraz ufundować pomnik w miejscu grobu ziemnego, do którego ekshumowano szczątki mieszkańców naszego miasta ekshumowanych z dawnego cmentarza na tzw. Kwartale Dominikańskim.

W bieżącym roku, z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kwesta nie może zostać przeprowadzona w tradycyjny sposób, dlatego jej szósta edycja odbędzie się na portalu „Zrzutka.pl”. Tym razem zbieramy na przeprowadzenie prac porządkowych na cmentarnym lapidarium (m.in. odnowienie, ustawienie i trwałe posadowienie przybyłych tam w ostatnich latach nagrobków). Liczymy na Państwa wsparcie!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/v4m74e

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Kwesta na kamieńskim cmentarzu w tym roku w wersji internetowej Reviewed by on . Pięć lat temu, w Dzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim odbyła się pierwsza kwesta, której celem było na odnowienie nagrobków o Pięć lat temu, w Dzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim odbyła się pierwsza kwesta, której celem było na odnowienie nagrobków o Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top