piątek, 1 grudzień 2023, 02:05

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Pyrzycach
Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Pyrzycach

Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Pyrzycach

czwartek, 19 listopada 2020, 18:02 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz prawie 3 tys. zł przeznaczone na wypłaty wygranych.
  • Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie ustalili, że w jednym z lokali w Pyrzycach urządzane są nielegalne gry hazardowe online.

14 listopada br., po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych. W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator. Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2.740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu (3 graczy i osobę nadzorującą lokal).

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy Policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z KAS

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Zadzwoń  na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer pod który można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m.in. dotyczące gier hazardowych. Możesz również wysłać maila na adres skrzynki e-mail

powiadomKAS@mf.gov.pl

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

 

 

Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Pyrzycach Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Pyrzycach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 komputerów Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top